1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańcowych), suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny pod hasłem „Być solą ziemi”.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. W II Niedzielę Adwentu, tj. 9 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy I, II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać jak co roku według programu z MGN, w Roku Wiary, będziemy je przeżywać ze świadkami wiary(święci Kościoła, święci rodzice i święte dzieci), którzy bezwarunkowo oddali swoje życie Panu Bogu – za Światłem poszli w ciemno.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, we wtorek św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja, biskupa, w piątek św. Ambrożego. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 25 XI które przeznaczyłem na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach i plebani na kolejny rok. Złożona suma to 1260 zł. Za wszystkie ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek Msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą wieczorną od 16.30 wystawienie Najświętszego. Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu Mszach składka na misje. Do chorych przed świętami udam się w przyszłym tygodniu.
  6. W sobotę 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 7.00 i 16.30. O godz. 8.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat się nie odprawia. Dzieci uczestniczą w dowolnej mszy św. Na mszę św. o godz. 16.30 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców obu grup celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła.
  7. W Sobotę po Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Proszę dzieci i młodzież gimnazjalną którzy w ubiegłym roku brali udział w akcji kolędników o przybycie. Zapraszam również tych którzy po raz pierwszy w tym roku chcą brać udział w tej akcji, zwłaszcza z gimnazjum. Również rodziców proszę o przychylność dla tej akcji.
  8. W zakrystii można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w minimalnej cenie 5 zł. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących. W zakrystii można również nabyć kartki świąteczne. Można jeszcze zapisać się na miesięcznik „Apostolstwo Chorych”. Spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej w piątek po roratach.
  9. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje.
  10. Koło Gospodyń Wiejskich z Niedzielisk wraz z Fundacją Aktywnej Edukacji z Porąbki Uszewskiej zapraszają parafian powyżej 60 – tego roku życia do udziału w kolejnym bezpłatnym spotkaniu na temat „Pięć kroków do zdrowego serca” dotyczących chorób serca i sposobów ich leczenia. Spotkanie w środę 5 XII o godz. 17.15 w sali duszpasterskiej na plebanii.