1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach.
 2. Jutro drugi dzień Świąt - Święto Św. Szczepana, męczennika. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Składka na uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 11.00.
 3. Jutro na Mszy św. o godz. 11.00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych, którzy jak co roku temu pójdą do naszych domów z kolędą i będą również zbierać ofiary dla dzieci z Republiki Konga, Kamerunu, Brazylii, Peru i Wietnamu. Tę misyjną kolędę, o czym informuje plakat w gablocie, przeprowadzą dzieci z naszej grupy misyjnej, lektorzy i młodzież, dołączając do ponad 300 parafii w naszej diecezji, gdzie ta kolęda odbywa się już od lat. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie tych małych apostołów, również zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa obok swoich domostw. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. Składam serdeczne podziękowanie Wspólnocie Leśnej za piękne choinki do Kościoła i szopki oraz z świąteczną dekorację przed Kościołem. Bardzo dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania za piękne stroiki w kościele. Dziękuję panu kościelnemu, panu Edwardowi Łobodzie oraz młodzieży i rodzicom którzy pomagali przy sprzątaniu kościoła i wykonaniu szopki. Dziękuję młodzieży za przygotowany program przed pasterką. Dziękuję wszystkim, którzy zakupili w parafii opłatki i świece Caritas wspierając tym samym parafialne cele.
 5. Zachęcam wszystkich, nie tylko dzieci do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, przy naszej parafialnej szopce, aby tu się pomodlić, zachęcam również do wspólnego śpiewania kolęd w te świąteczne dni. Niech rozbrzmiewają one w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary. To piękny polski zwyczaj, często niestety zanikający już w naszych rodzinach.
 6. Organizujemy wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na koncert kolęd góralskich  w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Piątkowioki”, działającego przy Ośrodku Kultury w Chełmcu koło Nowego Sącza. Wyjazd 1 I 2013 r. około godz. 17.00. Zapisywać się można w zakrystii. Cena 20 zł.
 7. Msze św. w oktawie Bożego Narodzenia: w czwartek o godz. 16.30, w piątek i sobotę o 7.00 rano.
 8. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w czwartek św. Jana Apostoła i Ewangelisty - po Mszy św. będzie poświęcenie wina, w piątek święto św. młodzianków męczenników.
 9. Od piątku rozpocznę w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane też kolędą. Chcę odwiedzać Wasze rodziny, aby wspólnie z Wami się modlić i błogosławić Waszym rodzinom. Chciejmy na czas odwiedzin kapłana w miarę możliwości zgromadzić się całą rodziną, przygotować krzyż, świece, wodę święconą, dzieci i młodzież zeszyty do religii.
 10. Kolęda w tym tygodniu: Piątek – Błonie od pani Gałek, Sobota – Wisowatki. Kolędę rozpocznę o godz. 9.00. Kolęda niech będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru!
 11. W najbliższą niedzielę święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach.
 12. Dzieląc się radością Bożego narodzenia ogarniam całą rodzinę parafialną moją gorącą modlitwą. Wszystkim składam najlepsze życzenia zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt. Niech żar miłości, dobroci i pokoju emanujący ze żłóbka betlejemskiego, przemienia Wasze serca. Najlepsze życzenia składam również tym wszystkim, którzy modlą się w naszym kościele i gościom, którzy przeżywają Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii. Niech nowo narodzony Chrystus obdarzy Was dobrym zdrowiem, pogodą ducha i niech zawsze mieszka w Waszych Rodzinach. Szczęść Boże!