1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 9.00. O godz. 11.00 suma odpustowa ku czci Św. Stanisława w kaplicy na Wisowatkach, którą odprawi ks. kanonik Eugeniusz Habura, proboszcz parafii Zdziarzec, pochodzący z parafii Szczurowa. Serdecznie wszystkich zapraszam na tę uroczystość odpustową.
    Bóg zapłać panu Adamowi Sroce i jego rodzinie za ufundowanie do kaplicy w Wisowatkach nowego żyrandola w nawie głównej kaplicy i 4 kinkietów na ścianach bocznych, które ubogaciły wystrój kaplicy.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pana Jezusa - Dni Modlitw o urodzaje – dawne „Dni Krzyżowe”. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. O godz. 18.00 Msza św. potem procesja i Nabożeństwo Majowe. Jutro procesja pod Krzyż u pana Tadeusza Cierniaka, we wtorek pod Krzyż misyjny a w środę pod figurę św. Stanisława. W środę na Wisowatkach o godz. 16.30 Msza św. i procesja pod kapliczkę u państwa Cisaków.
  4. W liturgii wspominamy jutro św. apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Bóg zapłać pewnej osobie za przystrojenie figury św. Stanisława przed plebanią. Dziś rozpoczyna się w Szczepanowie tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława.
  5. Jutro rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży klasy III gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Będzie to równocześnie nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie klas trzecich gimnazjum są zobowiązani do codziennego uczestnictwa w Nabożeństwie majowym i Mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. W niedzielę 12 V o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dla dzieci z  II klasy Szkoły Podstawowej. O godz. 10.50 dzieci zgromadzą się przed Kościołem, skąd po powitaniu zostaną wprowadzone do kościoła. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za ufundowanie zielonego ornatu do kościoła. Wartość tego daru to 200 zł. Pozostałe msze św. w przyszłą niedzielę o 7.00 i 9.00 na Wisowatkach.
  8. Spowiedź przed I Komunią dla dzieci klasy II – ej będzie w sobotę 11 maja o godz. 9.00. Rodzice i bliscy mogą spowiadać się codziennie przed każdą Mszą św.
  9. Dziękuję pewnej rodzinie z Wisowatek za ofiarę 200 zł i pewnej rodzinie z Niedzielisk za ofiarę 100 zł na potrzeby związane z przygotowaniami do prymicji. Bóg zapłać. Bóg zapłać pewnej rodzinie za zakup nowej custodii do kościoła, jest to naczynie w którym przechowywana jest konsekrowana Hostia przeznaczona do wystawienia w monstrancji. Wartość tego daru to około 700 zł.
  10. Jutro od godziny 8.00 przed bramami posesji przy drodze odbędzie się zbiórka elektro-śmieci: można wystawić zużyte telewizory, pralki lodówki, telefony i inną niepotrzebną elektronikę.
  11. W piątek odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jan Wróbel z Niedzielisk. Pogrzeb jutro o godz. 14.00. Dziś różaniec w domu zmarłego o godz. 18.00. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….