1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 11.00. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
  2. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej. Obejmujmy te dzieci naszą wspólnotową modlitwą, wypraszając dla nich dar miłości i wierności Chrystusowi na każdy dzień życia. Odnówmy przy tej okazji naszą miłość wobec Chrystusa przychodzącego w Eucharystii, byśmy Go zawsze godnie przyjmowali i trwali w Jego łasce. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za  piękne przystrojenie kościoła na dzisiejszą uroczystość, za ufundowanie zielonego ornatu do kościoła. Wartość tego daru to 200 zł. Dzieci pierwszokomunijne i rodziców zapraszam do przeżywania tzw. Białego Tygodnia, poprzez codzienne uczestniczenie we Mszy św..
  3. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. o godz. 7.00  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży klasy III gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Jest to równocześnie nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. We wtorek będzie uroczyste przekazanie Krzyży kandydatom do bierzmowania. W środę 15  maja w parafii Szczurowa młodzież z III klasy Gimnazjum z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania o godz. 18.00, którego udzieli Bp Wiesław Lechowicz. Polecam kandydatów do Bierzmowania modlitwie wszystkich parafian, aby umocnieni darami Ducha Świętego przez całe życie trwali w wierności Jezusowi Chrystusowi.
  5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. W środę o godz. 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  6. Przybliża się Uroczystość Bożego Ciała – 30 V. Z procesją Eucharystyczną udamy się do 4 ołtarzy tym razem na wieś. Pierwsze 3 ołtarze proszę aby przygotowali parafie z Niedzielisk a 4 z Błonia. Niech w budowę wszystkich trzech ołtarzy włączy się cała wieś.  Z okazji Procesji Bożego Ciała proszę o pomoc budującym ołtarze, a także o uporządkowanie i ozdobienie domów i posesji, wzdłuż których będzie szła procesja.
  7. W piątek po Mszy św. zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc VI.
  8. Jak już wiemy 25 i 26 V przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość prymicyjną ks. Pawła. Ks. prymicjanta powitamy w sobotę 25 V, na początku wsi a potem przed kościołem, następnie będzie majówka. Już dziś wszystkich zapraszam do uczestniczenia w tych uroczystościach. W zakrystii można sobie wziąć szarfy dla dzieci i młodzieży, dla tych co będą jechać na rowerach, motorkach. Spotkanie dziewcząt które będą niosły wieniec jutro po majówce.
  9. Urząd Gminy w Szczurowej informuje, że deklaracje o w wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składane przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, przyjmowane są w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Szczurowe( w parku), codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 w terminie do 31 V. Do wypełnienia deklaracji niezbędny jest nr PESEL oraz nr działki ewidencyjnej nieruchomości. Sołtys wsi informuje, że II rata podatku będzie przyjmowana w dniu 14 V we wtorek w świetlicy obok szkoły w godz. od 11.00 do 12.00. W pozostałe dni można płacić w domu.