1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy III. O godz. 9.00 msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo majowe o godz. 15.00. W naszym dekanacie odpust w parafii Okulice. Za tydzień nie będzie majówki po południu.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. Jutro o godz. 16.00, w sobotę msza św. o godz. 6.30.
 4. W sobotę 25 V na Mszy św. o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej otrzyma święcenia kapłańskie nasz rodak diakon Paweł Wąsik.
  W sobotę o godz. 16.00 powitamy Ks. Prymicjanta na granicy naszej parafii, na początku Niedzielisk. Orszak prymicyjny zgromadzi się o godz. 16.00 na parkingu obok orlika w Szczurowej, a więc straż pożarna, rowery, motory, banderia konna, bryczka, która zabierze ks. prymicjanta i cały orszak wyruszy w stronę Niedzielisk. Przy bramie będzie powitanie ks. prymicjanta a potem cała banderia ruszy w stronę kościoła, krótkie powitanie przed kościołem i nabożeństwo majowe które odprawi ks. Prymicjant. Zgromadźmy się jak najliczniej i na granicy parafii jak przy kościele, zachęcam dzieci i młodzież aby przyjść w strojach krakowskich. Ministranci i lektorzy, którzy nie będą brać udziału w przejeździe banderii zgromadzą się w komżach i albach przed kościołem.
  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek w Szkole dla dzieci, młodzieży, strażaków, ministrantów i lektorów, dla tych którzy witają ks. Prymicjanta i wszystkich którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do prymicji niech czują się zaproszeni. W zakrystii można sobie wziąć szarfy dla dzieci i młodzieży, dla tych co będą jechać na rowerach, motorkach. Jest pewna ilość chorągiewek do przystrojenia trasy przejazdu.
  W niedzielę 26 V, wypada wtedy również liturgiczne wspomnienie św. Feliksa, ks. prymicjant po błogosławieństwie rodziców w domu rodzinnym przejdzie w wieńcu prymicyjnym na plebanie skąd wyruszy procesja do kościoła, gdzie ks. Paweł będzie sprawował pierwszą Mszę św. w naszej parafii. Około 10.40 gromadzimy się przed plebanią, dzieci pierwszokomunijne, ministranci i lektorzy, strażacy. Na zakończenie mszy św. będzie procesja. Rodzice niech zadbają o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Proszę aby dziewczęta przygotowały feretrony do niesienia. Po procesji będzie prymicyjne błogosławieństwo i rozdanie obrazków prymicyjnych. Zachęcam aby przystąpić wcześniej do spowiedzi.
  O czuwanie nad porządkiem w czasie tych dwudniowych uroczystości proszę panów z rady parafialnej oraz strażaków. Gdy ktoś mieszka bliżej a może przyjść pieszo prosiłbym aby nie przyjeżdżać samochodem aby więcej było miejsca na parkingu dla gości.
  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich proszą o pomoc w wiciu palm na przystrojenie wsi, jutro i we wtorek od godz. 17.00 u pani Krystyny Król nr 96. Panie proszą o pomoc mężczyzn w przywiezieniu sosny, bukszpanu, tuji. Gdyby ktoś chciał uwić wieniec to prosiłbym aby dzisiaj się zgłosić do mnie. Włączmy się w przystrojenie trasy przejazdu, również proszę o pomoc w przystrojeniu placu wokół kościoła i plebanii, w środę i czwartek gdyby ktoś przyszedł do pomocy. Przeżyjmy te prymicje wspólnie jako jedna rodzina parafialna!
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z nią Procesja Eucharystyczna. W Boże Ciało po Mszy św. o 9.00 z procesją Eucharystyczną udamy się do czterech ołtarzy w stronę wsi, tym razem trochę bliżej, na końcu ołtarz będzie u pan Pana sołtysa Kazimierza Wróbla.
 6. Spotkanie dziewcząt które niosą wieniec we wtorek po majówce. W czwartek po Mszy św. zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
 7. Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Józef Szczypuła z Wygody. Pogrzeb będzie jutro. Msza św. w kościele o godz. 13.00. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...