1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 (zmiana tajemnic różańca św.)  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to również diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość. Polecajmy te sprawę Bogu w naszych modlitwach.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, jak słyszeliśmy w komunikacie ks. biskupa. Biednych i potrzebujących możemy też wspierać składając ofiary przez cały rok do skarbony św. Antoniego Będzie również można nabyć „Chlebki miłosierdzia”. Ofiara min. 5 zł.
  3. We wtorek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 16.30 Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, zwłaszcza dzieci, młodzież gimnazjalną i starszych. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki w każdym dniu uczestnictwa w różańcu. Pamiętajmy o słowach błog. Jana Pawła II: „Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca odkrywając ją na nowo”. We wtorek różaniec poprowadzą dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej, dzieci otrzymają różańce. W środę młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania – klasa I Gimnazjum. Kandydaci otrzymają poświęcone różańce. W sobotę różaniec poprowadzi róża św. Faustyny.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro wspomnienie św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 16.30 Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. Do spowiedzi proszę aby dzieci i młodzież przyszły w środę i w czwartek. W I piątek pojadę do chorych od godz. 12.30, proszę aby chorych zgłosić w zakrystii.
  6. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Na następną niedziele proszę o kwiaty rodziny z Gór.
  8. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne w cenie 5 zł oraz  kalendarze rolników w cenie 20 zł. Można również nabyć różance po 3 zł w zakrystii lub na stoliku.
  9. Urząd Gminy w Szczurowej  informuje, ze firma CONTEKO 4 X w miejscowości Niedzieliska będzie odbierać nieodpłatnie odpady wielkogabarytowe tj. meble, wersalki, tapczany, sprzęt elektroniczny i elektryczny, opony. Odpady należy wystawić przed posesją do drogi publicznej o godz. 7.00.
  10. Jutro po Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie panie z parafialnego Oddziału Caritas. We wtorek na różaniec zapraszam osoby które biorą dary z Caritas. Po Mszy św. rozdanie darów.
  11. Od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Listy do odebrania w zakrystii. Dziękuję wszystkim za ofiary i za zrozumienie.
  12. 2 i 3 X parafia Okulice  gościć będzie gościć cudowną Figurę Św. Michała Archanioła z góry Gargano z Włoch. Powitanie figury w środę o godz. 18.00.
  13. Od 23 września pojawiła się nowa „ramówka" DIECEZJALNEGO RADIA RDN Małopolska w której nowościami są - codzienna transmisja Apelu z Jasnej Góry o godz. 21.00 - niedzielna transmisja koronki do Bożego Miłosierdzia z kościoła Miłosierdzia Bożego w Tarnowie o godz. 15.00. Podczas peregrynacji w każdą środę o godz. 19.15 emitowane będą audycje przygotowywane przez siostry Faustynki z Tarnowa.(103,6 FM).
  14. W najbliższą sobotę odbędzie się XII Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Porąbki Uszewskiej.
  15. Poza parafią od 9 IX są odprawiane msze św. gregoriańskie za śp. Annę CZESAK w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu przez Ojców Jezuitów. Od 1 X są odprawiane msze św. gregoriańskie za śp. Józefa CZACHORA w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu przez ks. prałata Stanisława Czachora.