1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo różańcowe. Przypominam że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, jak słyszeliśmy w komunikacie ks. biskupa. Można również nabyć „Chlebki miłosierdzia”. Ofiara min. 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.
 2. Jutro, we wtorek i środę Msza św. i różaniec będzie o 16.15. W pozostałe dni o 16.30.  Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. W środę różaniec prowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas, w sobotę róża św. Kingi. W piątek różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.
 3. W najbliższą niedzielę 13 X będziemy przeżywać XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Dialogu”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30.
 4. W najbliższą niedziele będziemy gościć w naszej parafii ks. prałata Krzysztofa Czermaka, wikariusza biskupiego do spraw misji w naszej diecezji, który wiele lat pracował na misjach w Afryce. Wygłosi on Słowo Boże na Mszach św. Po Mszy św. o godz. 7.00 spotka się z różami różańcowymi. Prosiłbym aby pozostać na to krótkie spotkanie. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotka się w kościele z wszystkimi dziećmi z naszej parafii. Na sumie będzie również przyjęcie dzieci do Papieskiego dzieła Misyjnego Dzieci. Sładka również będzie przeznaczona na misje.
 5. W czwartek po różańcu spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
 6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Na następną niedziele proszę o kwiaty kolejne rodziny z Gór.
 7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro wspomnienie NMP Różańcowej, w środę bł. Wincentego Kadłubka, w sobotę bł. Jana Beyzyma.
 8. W Roku Wiary w sobotę i niedzielę będziemy łączyć się z papieżem Franciszkiem, obchodząc dzień Maryjny. Idea tego dnia związana jest z przypadającą 13 października kolejną, 96 rocznicą ostatniego objawienia fatimskiego, a także z odbywającą się w tych dniach ogólnoświatową pielgrzymką do Grobu św. Piotra grup i stowarzyszeń związanych z duchowością maryjną.  W związku z tym doniosłym wydarzeniem do Rzymu zostanie przywieziona oryginalna figura Matki Bożej z Fatimy. Najważniejszymi momentami przeżywanego w Rzymie Dnia Maryjnego będą: w sobotę 12 X o godz.17.00 wspólna modlitwa z udziałem Ojca Świętego na Placu Św. Piotra w obecności Figury Fatimskiej oraz o godz. 19.00 w Sanktuarium Madonna del Divino Amore (Matki Bożej Miłości) w Rzymie różaniec w łączności z sanktuariami maryjnymi całego świata; w niedzielę 13 X o godz. 10 różaniec na Placu Św. Piotra oraz o godz.10.30 Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka połączona z oddaniem całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam na różaniec w sobotę, po którym odmówimy Akt Poświęcenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. 26 X na zakończenie Tygodnia Misyjnego w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach będzie miało miejsce XIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne róż żywego różańca. Będzie to jednocześnie wspomnienie osoby ks. Jana Czuby w 15 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10.00, a zakończenie spotkania ok. godz. 14.00. Organizujemy wyjazd busem na to spotkanie. Można się już dzisiaj zapisywać w zakrystii.
 10. Dziś odpust w parafii Szczurowa ku czci Matki Bożej Różańcowej o godz. 14.30. W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni rozpoczyna się dzisiaj tygodniowy odpust. Program jest wywieszony w gablocie.
 11. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 20 zł.
 12. Jutro 7 X Wspólnota Leśno Pastwiskowa bedzie wydawać drewno na opał. Zbiórka zainteresowanych o godz. 8.00 w Zołoszczu, droga do gazowni a także jutro o godz. 14.00 zbiórka na „Klejcach”, koło wiaduktu. Zarząd informuje, ze w ciągłej sprzedaży jest drewno budowlane i żerdzie.
 13. Sołtys wsi zaprasza na zebranie wiejskie które odbędzie się w niedzielę 13 X o godz. 15.30 w Domu Ludowym w Niedzieliskach. Tematem zebrania będzie zajecie stanowiska w sprawie sfinansowania projektu kanalizacji wsi Niedzieliska. Na spotkaniu będzie obecny pan Wójt. Z uwagi na ważność tematu pan sołtys i Rada Sołecka prosi o liczne przybycie na zebranie.