1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Po Mszy św. przy wyjściu do puszek możemy złożyć ofiary, którymi wspieramy z racji Dnia Papieskiego Dzieło Fundacji III Tysiąclecia, które funduje stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i naklejkę. Bóg zapłać za wszystkie złożone dzisiaj ofiary.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii ks. prałata Krzysztofa Czermaka, wikariusza biskupiego do spraw misji w naszej diecezji, który wiele lat pracował na misjach w Afryce. Wygłosi on Słowo Boże na Mszach św. Po Mszy św. o godz. 7.00 spotka się z różami różańcowymi. Prosiłbym aby pozostać na to krótkie spotkanie. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotka się w kościele z wszystkimi dziećmi z naszej parafii. Na sumie będzie również przyjęcie dzieci do Papieskiego dzieła Misyjnego Dzieci. Sładka również będzie przeznaczona na misje. Dzieciom dziękuje za przygotowanie liturgii.
 3. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. o 7.00  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Jutro różaniec poprowadzi róża młodzieżowa, we wtorek kandydaci do bierzmowania z klasy II G, w środę róża św. Magdaleny w czwartek dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątek kandydaci do bierzmowania z klasy III G, w sobotę ministranci i lektorzy.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Małgorzaty Marii Alacouque, we wtorek św. Teresy, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza ewangelisty(modlimy się za pracowników Służby Zdrowia i za chorych). Jutro naszą pamięcią modlitewną obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto z racji Dnia Edukacji Narodowej.
 6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Na następną niedziele proszę o kwiaty kolejne rodziny z Gór.
 7. Pamiętajmy o porządkach na cmentarzu, bardzo proszę aby nie wrzucać żadnych śmieci do kontenera który jest tylko na szkło i plastik. Pozostałe śmieci składajmy na osobne miejsce za cmentarzem.
 8. W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej.
 9. W Roku Wiary wczoraj i dziś przeżywamy Dzień  Maryjny pod hasłem „Błogosławiona jesteś któraś uwierzyła”. Zapraszam dzisiaj na różaniec o godz. 15.00 po którym odmówimy Akt Poświęcenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. 26 X na zakończenie Tygodnia Misyjnego w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach będzie miało miejsce XIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne róż żywego różańca. Będzie to jednocześnie wspomnienie osoby ks. Jana Czuby w 15 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10.00, a zakończenie spotkania ok. godz. 14.00. Organizujemy wyjazd busem na to spotkanie. Można się już dzisiaj zapisywać w zakrystii.
 11. Za tydzień, w niedzielę 20 X odbędzie się w Bochni Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 11.00 w kościele św. Pawła. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Więcej informacji na afiszu. Od najbliższego piątku będzie emitowany serial poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Pierwszy z czterech odcinków w TVP 1 - 18 X o godz. 20.25.
 12. Sołtys wsi zaprasza na zebranie wiejskie które odbędzie się dziś o godz. 15.30 w Domu Ludowym w Niedzieliskach. Tematem zebrania będzie zajecie stanowiska w sprawie sfinansowania projektu kanalizacji wsi Niedzieliska. Na spotkaniu będzie obecny pan Wójt. Z uwagi na ważność tematu pan sołtys i Rada Sołecka prosi o liczne przybycie na zebranie.