1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańcowych), suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Rozpoczynamy dziś nowy rok duszpasterski będziemy przeżywać go pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego". To okazja, by ożywić wiarę w Syna Bożego, która jest zakorzeniona w łasce chrztu świętego, która owocuje zaangażowaniem w życie wspólnoty i świadectwem życia chrześcijańskiego, jak słyszeliśmy w liście księży biskupów.
  2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. W II Niedzielę Adwentu, tj. 8 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy tamtejszym chrześcijanom i misjonarzom pracującym min. na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy I, II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać jak co roku według programu z Małego Gościa Niedzielnego, w tym roku będziemy je przeżywać pod hasłem „Uboga droga”, poznając tych którzy kochali Boga ze wszystkich sił. Wspólnocie Leśnej dziękuję za zakup materiałów na tegoroczne roraty.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego; w środę – św. Jana Damasceńskiego i św. Barbarę; w piątek – św. Mikołaja; w sobotę – św. Ambrożego. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 24 XI które przeznaczyłem na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach i plebani na kolejny rok. Za wszystkie ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek Msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą  wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego. Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu Mszach św. składka na misje. Do chorych przed świętami udam się w przyszłym tygodniu. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w łasce Bożej przeżyć czas Adwentu.
  6. W zakrystii można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w minimalnej cenie 5 zł. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących. W zakrystii można również nabyć kartki świąteczne. Można jeszcze zapisać się na miesięcznik „Apostolstwo Chorych”. Spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej w sobotę o godz. 9.30. W czwartek po roratach spotkanie ministrantów i aspirantów. W piątek po roratach spotkanie lektorów. W sobotę po roratach zapraszam na spotkanie dziewczęta aby przygotować jak co roku program przed pasterką.
  7. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje.
  8. Przypominam o uporządkowanie cmentarza z wypalonych zniczy i zwiędłych kwiatów. Bardzo gorąco dziękuję za segregację śmieci na cmentarzu według ustalonego porządku. Za porządek na cmentarzu odpowiada pan grabarz. Nowym grabarzem został pan Stanisław Wróbel.