1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach.
 2. Jutro drugi dzień Świąt - Święto Św. Szczepana, męczennika. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Składka na uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 11.00.
 3. Jutro na Mszy św. o godz. 11.00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych, którzy jak co roku temu pójdą do naszych domów z kolędą i będą również zbierać ofiary dla swoich rówieśników z krajów misyjnych z Kamerunu, Brazylii, Boliwii, Peru i Kongo. Kolędnicy przychodzą  aby nam przypomnieć, ze Chrystus narodził się dla wszystkich a wielu jeszcze Go nie zna. Tę misyjną kolędę, o czym informuje plakat w gablocie, przeprowadzą dzieci z naszej grupy misyjnej, lektorzy i młodzież, dołączając do ponad 300 parafii w naszej diecezji, gdzie ta kolęda odbywa się już od lat. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie tych małych apostołów, również zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa obok swoich domostw. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. Składam serdeczne podziękowanie Wspólnocie Leśnej za piękne choinki do Kościoła oraz z świąteczną dekorację przed Kościołem. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarowanie dwóch choinek doi szopki i pewnej osobie za 4 komplety oświetleń choinkowych. Bardzo dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania za piękne stroiki w kościele. Dziękuję panu kościelnemu, klerykom oraz młodzieży i rodzicom którzy pomagali przy sprzątaniu kościoła i wykonaniu szopki. Dziękuję panu organiście i młodzieży za przygotowany program przed pasterką. Dziękuję wszystkim, którzy zakupili w parafii opłatki i świece Caritas wspierając tym samym parafialne cele.
 5. Zachęcam wszystkich, nie tylko dzieci do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, przy naszej parafialnej szopce, aby tu się pomodlić, zachęcam również do wspólnego śpiewania kolęd w te świąteczne dni. Niech rozbrzmiewają one w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary. To piękny polski zwyczaj, często niestety zanikający już w naszych rodzinach.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty - po Mszy św. będzie poświęcenie wina, w sobotę święto św. młodzianków męczenników.
 7. Kolęda w tym tygodniu: Sobota – Wisowatki. Kolędę rozpocznę o godz. 9.00. Kolęda niech będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru!
 8. W najbliższą niedzielę święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach.
 9. Dzieląc się radością Bożego narodzenia ogarniam całą rodzinę parafialną moją gorącą modlitwą. Wszystkim składam najlepsze życzenia zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt.

  Niech żar miłości, dobroci i pokoju emanujący ze żłóbka betlejemskiego, przemienia Wasze serca.
  Najlepsze życzenia składam również tym wszystkim, którzy modlą się w naszym kościele i gościom, którzy przeżywają Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii. Niech nowo narodzony Chrystus obdarzy Was dobrym zdrowiem, pogodą ducha i niech zawsze mieszka w Waszych Rodzinach. Szczęść Boże!