1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy III. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Feliksa papieża i męczennika. Sumie odpustowej która będzie odprawiona o godz. 11.00 przewodniczył będzie i wygłosi Słowo Boże Ks. Józef Sadowski, wicedziekan naszego dekanatu, proboszcz parafii Cerekiew.  Szczególnie zapraszam właśnie na sumę, jest to główna msza św. odpustowa, starajmy się również zaprosić naszych bliskich, krewnych z naszych rodzin, bo każdy odpust to szczególna uroczystość która powinna umacniać naszą wiarę i łączyć nasze rodziny i parafię.
  3. Ze spowiedzi możliwość skorzystania codziennie przed mszą św. W związku z Uroczystością Odpustową zachęcam do nawiedzenia codziennie Kaplicy św. Feliksa oraz do modlitwy przed obrazem naszego Patrona. Już dzisiaj pomyślmy o wzięciu feretronów sztandarów, baldachimu. Na sumę odpustową zapraszam dzieci I komunijne i dzieci obchodzące rocznicę I Komunii św. w swoich strojach, dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców do dzwonienia, panie z Kola Gospodyń Wiejskich i dziewczęta do niesienia feretronów oraz strażaków i całą służbę liturgiczną. Od najbliższej niedzieli odpustowej rozpoczynamy kolejkę odnośnie zakupu kwiatów i dekoracji kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam osoby czy młodzież do posprzątanie kościoła przed odpustem na zewnątrz i w środku. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc VI. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św., w czwartek o godz. 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież. Przypominam o uczestnictwie w majówkach młodzieży gimnazjalnej z klasy I, II i III, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  5. W liturgii w sobotę, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku przez papieża Piusa VII jako podziękowanie za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej. Jest to dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  6. Jutro rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego dla młodzieży klasy III gimnazjum przed przyjęciem S. Bierzmowania. Będzie to równocześnie nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Proszę aby na nowennę obowiązkowo przychodziła młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Jest to jeden z warunków dopuszczenia do Bierzmowania. Do wspólnej modlitwy zapraszam jutro również rodziców kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Młodzież otrzyma jutro specjalne kartki. Sakrament Bierzmowania będzie 28 V. Do spowiedzi młodzież, świadkowie oraz rodzice mogą przystąpić codziennie przed Mszą św.
  7. Dzisiaj są do odebrania w zakrystii, tak jak w ubiegłym roku listy na fundusz cmentarny a więc kwota potrzebna na wypłacenie pana grabarza oraz na wywóz śmieci i inne wydatki związane z funkcjonowaniem cmentarza parafialnego. Kwota wpłaty to od 5 lat 30 zł od każdej rodziny. Zbliża się odpust parafialny niech to będzie również okazja aby zrobić porządki na cmentarzu, zwłaszcza miedzy grobami, wyrzucając również śmieci według ustalonego wcześniej porządku. Nad porządkiem na cmentarzu czuwa pan grabarz. Wszelkie uwagi czy inne sprawy związane z funkcjonowaniem cmentarza proszę kierować osobiście do mnie lub do panów z komitetu cmentarnego.
  8. W sobotę w Szczurowej od godz. 10.00 egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klas drugich gimnazjum. Obecność rodziców obowiązkowa. W piątek po Mszy św. zapraszam na zbiórkę wszystkich lektorów.