1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek jako pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach, do czego wzywa nas papież Franciszek i nasz biskup Andrzej Jeż. Dziękuję paniom z Caritas za przeprowadzenie tej zbiórki.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po Mszach św. zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i WSD w Tarnowie.
  3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z nią Procesja Eucharystyczna. Tym razem udamy się z procesją w stronę Gór. Pierwsze trzy ołtarze przygotują Góry, czwarty Błonie. Z okazji Procesji Bożego Ciała proszę o pomoc budującym ołtarze, a także o uporządkowanie i ozdobienie domów i posesji, wzdłuż których będzie szła procesja. O ofiary prosiłbym również parafian z Wygody i Podszumina, tak jak dwa lata temu ponieważ tam nie przechodzi procesja.
  4. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00, w sobotę o godz. 18.00. Z uwagi na malowanie msze św. w kaplicy św. Feliksa. Po Mszy św. codziennie odmawiamy litanię do NSPJ. W środę nowenna do MBNP.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: W środę wspomnienie św. Barnaby, apostoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy też 31 neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie, w piątek św. Antoniego z Padwy, w sobotę bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
  6. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Ks. Kustosz zaprasza w poszczególne dni, Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00. We wtorek na 18.00 zaproszone są dzieci I komunijne i rodzice, również dzieci udadzą się z naszej parafii, proszę rodziców o zorganizowanie tego wyjazdu.  Mszę św. w Okulicach odprawię w intencji dzieci i rodziców.
  7. Organizujemy wyjazd do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik, do sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wyjazd w sobotę 28 VI rano. Koszt wyjazdu 25 zł. Można zapisać się w zakrystii.
  8. W sobotę 14 V. nasza diecezja będzie przeżywać Diecezjalne Dziękczynienie za Kanonizację św. Jana Pawła II połączone z tradycyjnym już Świętem Rodziny, a w tym roku – wyjątkowo – również ze Świętem Caritas. Uroczystości te odbędą się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie festyn rodzinny
  9. 31 V odszedł do wieczności + Ryszard Paleczek z Niedzielisk, przebywający ostatnio we Włoszech. Pogrzeb dziś o godz. 14.00. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...