1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.
  2. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona jako tzw. Świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. W najbliższą środę obchodzimy święto Matki Boskiej Tuchowskiej, program tygodniowego odpustu w Tuchowie jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. W czwartek świętego Tomasza apostoła.
  4. Msze św. w tygodniu: jutro o godz. 6.30 z uwagi na wyjazd z wycieczką dzieci z Grupy Misyjnej, ministrantów i lektorów do Wadowic i Krakowa - ,Bóg zapłać pewnej osobie za wsparcie tej wycieczki w kwocie 200 zł. Wyjazd wycieczki o godz. 7.00 spod kościoła. W pozostałe dni Msze św. o godz. 7.00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca. Przed Mszą wieczorną w I piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  6. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  7. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc VII.
  8. 17 VIII wyruszy z Tarnowa XXXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem "Miłość na śmierć nie umiera”. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w zakrystii lub w kancelarii. W tym roku przewodnikiem Grupy św. Józefa będzie ks. Kasper Bernasiewicz ze Szczurowej.
  9. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
  10. Dobiegają końca prace przy malowaniu kościoła. Na sobotę, na godz. 8.30 prosiłbym do pomocy przy sprzątaniu i gruntownym umyciu kościoła.