1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30 z procesją eucharystyczną.
  2. Msze św. w Oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesją o godz. 18.00. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek. Po Mszy św. i procesji będzie błogosławieństwo wszystkich dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Proszę rodziców aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłana otrzymały Jezusowe błogosławieństwo. Zachęcam również aby podtrzymywać tę piękną tradycję wicia wianków, które potem będą pobłogosławione na zakończenie Oktawy.
  3. W najbliższą niedziele uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na tzw. świętopietrze - czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze w. o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa(z tej racji nie obowiązuje post), jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. o g. 6.15. Kto ma zarezerwowane msze św. na VII prosiłbym aby to w tym tygodniu potwierdzić.
  5. We wtorek  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 9.00. Zapraszam wszystkie dzieci od O do VI, jak również nauczycieli i rodziców. O godz. 10.00 w szkole rozpocznie się część artystyczna na którą uczniowie i nauczyciele zapraszają wszystkich rodziców. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku codziennie przed Mszą św.
  6. Wyjazd pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik w sobotę 28 VI o godz. 6.45 spod kościoła. Lista uczestników jest w zakrystii, prosiłbym aby jeszcze kilka osób wpłaciło 25 zł na pielgrzymkę i tym samym potwierdziło wyjazd.
  7. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji Bożego Ciała, zwłaszcza ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy. Dziękuję parafianom z Błonia za ofiary i 4 ołtarz. Parafianom z Gór za ofiary i 3 pierwsze ołtarze oraz za zakupienie 12 – stu kloszy szklanych do świec za 170 zł.. Bóg zapłać również za ofiary do tych 3 ołtarzy parafianom z Wygody i Podszumina. Złożone ofiary to: Góry, Błonie, Podszumin zł i Wygoda - razem – 1200 zł, które przeznaczyłem na kwiaty na na ubiegłą niedzielę i wydatki związane z malowaniem a 1000 zł  będzie na obraz św. Faustyny, który będzie kosztował ponad 3000 zł. Jeszcze raz proszę róże różańcowe albo indywidualnych ofiarodawców o wpłaty na obraz. Rodzicom dziękuję za przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczętom i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich niosącym feretrony oraz strażakom, służbie liturgicznej, panu organiście i panu kościelnemu. W intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Bożego Ciała odprawię Mszę św. jutro o godz. 18.00.
  8. W czwartek po Mszy św. spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej, które wyjeżdżają na wycieczkę do Krakowa i Wadowic 30 VI. Bóg zapłać pewnej osobie za dofinansowanie tej wycieczki w kwocie 200 zł.
  9. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.