1. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. Jana z Dukli, w piątek św. Benedykta, opata, patrona Europy, w sobotę św. Brunona.
  3. Msze św. w tygodniu: jutro i we wtorek o godz. 7.00. W pozostałe dni Msze św. o godz. 17.00.
  4. 17 VIII wyruszy z Tarnowa XXXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem "Miłość na śmierć nie umiera”. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w zakrystii lub w kancelarii.
  5. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy wszystkich chorych, cierpiących i starszych z naszej wspólnoty parafialnej, również tych, którzy starają się im pomagać. Rozglądnijmy się, może obok nas mieszka ktoś kto potrzebuje różnorakiej pomocy a nie ma wsparcia chociażby ze strony rodziny.
  6. Czas wakacji który przeżywamy niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu naszej wiary. Czyńmy to przez udział w niedzielnej Eucharystii, o której Jan Paweł II powiedział, że jest najważniejszym wydarzeniem w ciągu całego tygodnia. Ministrantów i lektorów proszę także o solidne pełnienie służby liturgicznej, podobnie jak to miało miejsce w ciągu roku szkolnego. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
  7. W tym tygodniu udaje się na krótki urlop. Zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Bogdan Trzópek, aktualnie pracujący w Strzelcach Wielkich.
  8. W minionym tygodniu zakończyliśmy  prace przy malowaniu naszego kościoła i odnowieniu wnętrza. Wykonane prace to:
    - oczyszczenie i podwójne malowanie ścian wewnętrznych kościoła(około 1200 m2 - nawa główna, pod chórem, chór, kaplice, zakrystia, wejście do zakrystii) farbami silikatowymi, uzupełnienie ubytków, pomalowanie wszystkich parapetów – cena 22 tys. zł,
    Ponadto: - wymalowanie części metalowych w kościele, kraty wejściowe w kaplicach Miłosierdzia Bożego i św. Feliksa, ozdobna krata w nawie głównej na chórze kościoła, pozłocenie napisów nad wejściami do kaplic, nowe sylikonowanie szyb w kratach, wymiana kilku szyb, wymiana listew maskujących kabel uziemienia, pomalowanie krat zabezpieczających witraże i kraty w nawie głównej oraz wszystkich poręczy, wyczyszczenie i pomalowanie ponad 100 m2 boazerii w nawie głównej, kaplicach, zakrystii i na chórze, odnowienie i pomalowanie tablicy ogłoszeń i gablot z wotami w kaplicy św. Feliksa, wyczyszczenie i pomalowanie drzwi(6 sztuk) i drzwi szklanych wewnątrz kościoła, dwóch konfesjonałów i katafalku,  położenie nowych płytek przed wejściem do nawy głównej(około 25 m2), wyczyszczenie, uzupełnienie ubytków i pomalowanie ławek z oparciem(23 sztuki) i ławek pojedynczych (28 sztuk), oczyszczenie i impregnacja malowideł w kasetonach sufitu, środkiem zabezpieczającym(55 kasetonów), wyczyszczenie i nabłyszczenie elementów mozaiki na wejściami do kaplic oraz w kaplicach, na ołtarzu głównym oraz  stacji Drogi Krzyżowej, wyczyszczenie witraży, naprawa figury Serca Jezusowego. Razem te prace dodatkowe wyniosły 19 tyś. zł.
    Wykonano również: - wymiana ponad 20 gniazdek prądowych i wyłączników światła
    - założenie nowych 40 żarówek (min. w kaplicach)
    - wyczyszczenie posadzki specjalnymi maszynami(pożyczyłem je dzięki uprzejmości ks. Proboszcza ze Szczurowej)
    Jeszcze raz składam podziękowanie Wspólnocie Leśnej Niedzieliska, Przewodniczącemu Wspólnoty i Zarządowi, wszystkim parafianom za sfinansowanie tych prac.
    Czeka nas jeszcze poprawienie i wymalowanie drzwi wejściowych w VIII, będę też prosił parafian o sfinansowanie tej pracy(Bóg zapłać za ofiarę na ten cel – 100 zł. złożoną przez państwo Piotra i Genowefę Czarny z Gór oraz Róży św. Kingi za ofiarę 300 zł.).
  9. W ostatnim czasie również wykonano dwie inwestycje na cmentarzu:  zainstalowano kabinę WC, koszt toalety z montażem 2240 zł. oraz podłączono wodę - koszt 380 zł.  Dziękuję Wspólnocie Leśnej za sfinansowanie tych inwestycji. Prośba abyśmy szanowali te udogodnienia, służące nam wszystkim. Dziękuję również Wspólnocie za sfinansowanie wykoszenia krzaków za ogrodzeniem plebanii i pomalowanie słupków, koszt 460 zł. Bóg zapłać.
  10. W ostatnim czasie również  została odnowiona i pozłocona figura Matki Bożej, na ścianie po lewej stronie. Koszt 3 tyś. zł. Te prace ufundowała rodzina - Bogdan i Krystyna Hanek z USA z Chicago. Bóg zapłać za ten dar dla naszej parafii.
  11. Dziękuje osobom które pomagały w różnych pracach w czasie malowania kościoła i za wczorajsze sprzątanie(było niewiele osób!).
  12. W prezbiterium umieściłem okolicznościowy baner, przypominający nam o peregrynacji  obrazu Miłosierdzia Bożego w naszej parafii, która odbędzie się 8 IX. Codziennie módlmy się o dobre owoce peregrynacji.
  13. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk