1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę św. Bernarda, w czwartek św. Piusa X, papieża, w piątek wspomnienie NMP Królowej.
 3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Do puszek będzie można złożyć ofiarę  dla poszkodowanych w czasie ostatnich burz.
 5. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Niedzielisk za przygotowanie wieńca żniwnego na Uroczystość Wniebowzięcia NMP i godne reprezentowanie naszej wsi na dożynkach gminnych w Strzelcach Wielkich.. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień.
 6. Dziś 17 VIII z Tarnowa wyruszyła 32 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach idących na Jasną Górę. Codziennie w radiu RDN Małopolska na fali 103,6 są relacje z trasy pielgrzymki, a my podczas każdej Eucharystii w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkich uczestników XXXII PPT i ich intencje. Dlatego zachęcam szczególnie do uczestniczenia we Mszy św. w dzień powszedni.
 7. Na piątkowej Nowennie modlimy się o dobre przygotowanie i przeżycie Peregrynacji obrazu Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się w naszej parafii 8 i 9 września. Zapraszam na Mszę św. z kazaniem i koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek po Mszy św. spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów.
 8. W najbliższą niedziele odpust w parafii Szczurowa ku czci św. Bartłomieja. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 9. Od dzisiejszej niedzieli w przedsionku kościoła wystawiona jest Księga Nawiedzenia do której dzieci, młodzież i dorośli mogą wpisywać swoje zobowiązania i postanowienia podjęte w związku z peregrynacją. Można również składać wyrażone na piśmie prośby do Jezusa Miłosiernego, które wrzucamy do skrzynki. Prośby te będą odczytywane podczas nabożeństw w czasie nawiedzenia.
 10. Można również nabywać obrazy Jezusa Miłosiernego, chorągiewki, emblematy na okna, dzienniczek siostry Faustyny. Po Mszy św. na stoliku lub w zakrystii. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 100 zł. na wydatki związane z peregrynacją. Osoby które chciałyby uwić wieńce na wejście do kościoła i na krzyż na czas peregrynacji prosiłbym, aby się zgłosiły do mnie.
 11. Dyrekcja Zespołu Szkół w Szczurowej informuje, że są jeszcze wolne miejsca do Technikum dla młodzieży; Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Szczegóły w sekretariacie szkoły.
 12. Wójt Gminy Szczurowa zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Szczurowa Etap I-szy dotyczącej min. miejscowości Niedzieliska.