1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30.  O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach
  2. Jutro Msza św. o godz. 9.00 na rozpoczęcie roku szkolnego w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszam nauczycieli, rodziców oraz dzieci. O 10.00 rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.
  3. We wtorek Msza św. o godz.18.00,  w środę rano o godz. 7.00 ze względu na peregrynację, która rozpoczyna się w naszym dekanacie w parafii Drwinia.
  4. We wtorek po mszy św. zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów. Obecność obowiązkowa.
  5. Od czwartku rozpoczniemy rekolekcje przed peregrynacją. Rekolekcje będzie głosił ojciec Ryszard Rydlak z Gdyni, ze Zgromadzenia księży Sercanów. Program dostała każda rodzina, gdyby ktoś nie otrzymał, są jeszcze foldery na stoliku lub w zakrystii. Gromadzimy się wszyscy  w czwartek na Mszy  św. o godz. 18.00 na rozpoczęcie rekolekcji. W piątek i sobotę msza św. o 8.00 i 18.00. Młodzież zapraszam na spotkanie w piątek na godz. 18.00(młodzież Gimnazjum przychodzi obowiązkowo w ramach przygotowania do Bierzmowania). Jest to również I piątek miesiąca. Dzieci mają swoją naukę w sobotę o godz. 11.00. Codziennie również godzina Miłosierdzia i Apel Jasnogórski. Proszę aby się dokładnie zapoznać z programem rekolekcji i peregrynacji. Zachęcam do codziennego odmawiania modlitwy o dobre owoce nawiedzenia. Obejmijmy również modlitwą Tych spośród naszej wspólnoty parafialnej, którzy wahają się czy przybyć do tronu Miłosierdzia Bożego, aby i oni doznali łaski nawrócenia i przemiany życia.
  6. Spowiedź będzie w piątek od 14.00 do 15.00 oraz w sobotę od 19.00 do 20.00. Do chorych pojadę w piątek o godz. 11.00. Chorych proszę zgłosić w zakrystii do środy.
  7. Podczas Mszy św. w sobotę i niedzielę składka na Zgromadzenie Księży Sercanów, jako wynagrodzenie za trud głoszenia rekolekcji i prowadzenia Peregrynacji przez Ojca Ryszarda Proszę o większe ofiary.
  8. Podczas Mszy św. w czasie peregrynacji będą zbierane ofiary na tacę na rozwój Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i inne cele prowadzenia peregrynacji przez Diecezję. 8 IX powitamy obraz około godz. 17.00, relikwie będą niosły panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz młodzież, obraz strażacy. Zapraszam wszystkich strażaków również do asysty i ze sztandarem.
  9. W przedsionku kościoła wystawiona jest Księga Nawiedzenia do której dzieci, młodzież i dorośli mogą wpisywać swoje zobowiązania i postanowienia podjęte w związku z peregrynacją. Można również składać wyrażone na piśmie prośby do Jezusa Miłosiernego, które wrzucamy do skrzynki. Prośby te będą odczytywane podczas nabożeństw w czasie nawiedzenia. Zachęcam do wpisywania się.
  10. Można również nabywać obrazy Jezusa Miłosiernego, chorągiewki, emblematy na okna, dzienniczek siostry Faustyny. Po Mszy św. na stoliku lub w zakrystii.
  11. We wtorek na godz. 15.00 zapraszam do wicia wieńców do przystrojenia kościoła. Będą panie z Koła Gospodyń Wiejskich i inne osoby, kto by chciał pomóc zapraszam. Proszę aby przynieść w poniedziałek albo we wtorek pod kościół albo do Domu Ludowego gałązki bukszpanu albo tui.
  12. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum w Szczurowej informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się jutro o godz. 9.00. Mszą św. w kościele w Szczurowej. Informacja o dowozie jest podana na stronie internetowej szkoły.
  13. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Borzęcina – czwartek 11 IX.  Zachęcam do zapisywania się również dzieci i młodzież. Zaprasza nas ks. Proboszcz w ramach 650 - lecia parafii Borzęcin.