1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Nabożeństwo różańcowe po sumie. Po Mszach św. można również nabyć „Chlebki miłosierdzia”, które rozprowadzają panie z parafialnego Caritas. Ofiara min. 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.
  2. W najbliższą niedzielę 12 X będziemy przeżywać XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. W przyszłą niedzielę o 15.00 nabożeństwo różańcowe. Przypominam że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św.
  3. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Na następną niedziele proszę o kwiaty kolejne rodziny z Błonia.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie NMP Różańcowej, w czwartek bł. Wincentego Kadłubka. Dziś odpust w parafii Szczurowa ku czci Matki Bożej Różańcowej o godz. 14.30. W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni rozpoczyna się dzisiaj tygodniowy odpust. Program jest wywieszony w gablocie.
  5. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Jutro różaniec prowadzą dzieci z klasy IV, we wtorek klasa II Gimnazjum, w środę róża św. Kingi, w czwartek ministranci i lektorzy, w piątek różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.
  6. W sobotę wyjazd dzieci z Grupy Misyjnej na wycieczkę do Strzelec Wielkich, Bochni i Krakowa o godz. 8.50 spod kościoła. Gdyby ktoś chciał dofinansować te wycieczkę, byłbym wdzięczny za każda złotówkę. Bóg zapłać pewnej osobie która złożyła na ten cel 100 zł. W sobotę Msza św. będzie rano o godz. 7.30, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
  7. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 7 zł oraz różance drewniane po 3 zł. Można jeszcze kupić w zakrystii obrazy Jezusa Miłosiernego, różańce, modlitewniki z Janem Pawłem II oraz dzienniczek siostry Faustyny.
  8. Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche In Not) organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podobnie jak to miało miejsce rok temu. W imieniu tejże organizacji firma Green Office Ecologic odbiera zgromadzony sprzęt i odpowiednio go utylizuje. Można się bezpłatnie pozbyć następujących elektro-śmieci: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, żelazka, lodówki, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp. Porządkując swoje domowe gospodarstwo wspieramy potrzeby misyjne Kościoła, ofiary wojen i kataklizmów. W środę 8 X 2014 r. o godz. 16.00 odbędzie się odbiór takich rzeczy na parkingu przy kościele. W środę 8 X proszę aby te rzeczy wystawić przed swoją posesją, aby można było je zabrać i przywieźć na parking przy kościele albo można je od rana przywozić na parking. O przywiezienie tych rzeczy po południu proszę panów z Rady Parafialnej. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń i na ulotkach, które można zabrać po Mszy św.
  9. Nauczycieli i wychowawców ks. Bp zaprasza na XII diecezjalną pielgrzymkę do Zabawy w najbliższą sobotę na g. 9.30. Szczegóły na afiszu w gablocie.