1. Papież Franciszek 11 Października 2014 r. mianował księdza biskupa Jana Piotrowskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej biskupem diecezji kieleckiej. Nowego biskupa ordynariusza diecezji kieleckiej obejmijmy naszą modlitwą.
    1a. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Po Mszy św. przy wyjściu do puszek możemy złożyć ofiary, którymi wspieramy z racji Dnia Papieskiego Dzieło Fundacji III Tysiąclecia, które funduje stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i naklejkę. Bóg zapłać za wszystkie złożone dzisiaj ofiary.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro bł. Honorata Koźmińskiego, w środę św. Teresy, w czwartek św. Jadwigi Śląskiej, w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego, w sobotę św. Łukasza ewangelisty(modlimy się za pracowników Służby Zdrowia i za chorych). We wtorek naszą pamięcią modlitewną obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto z racji Dnia Edukacji Narodowej.
  3. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. o 7.00  i 10.30. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Jutro różaniec prowadzą dzieci z klasy III i IV, we wtorek klasa III Gimnazjum, w środę klasa II Gimnazjum, w czwartek klasa I Gimnazjum, w piątek róża św. Teresy, w sobotę róża młodzieżowa.
  5. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 7 zł oraz różance drewniane po 3 zł. Można jeszcze kupić w zakrystii obrazy Jezusa Miłosiernego, różańce, modlitewniki z Janem Pawłem II oraz dzienniczek siostry Faustyny.
  6. Bóg zapłać wszystkim którzy ofiarowali zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, panom którzy ten sprzęt przywieźli, wspomagając organizację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”
  7. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne. Kartki wypominkowe są na stoliku lub w zakrystii lub można napisać na zwykłych kartkach, zaznaczając jakie to są wypominki.
  8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Bóg zapłać za ofiarę 90 zł, która przeznaczyłem na dofinansowanie wczorajszej wycieczki dzieci z Grupy Misyjnej do Strzelec Wielkich, Bochni i Krakowa. Na następną niedziele proszę o kwiaty rodziny z Podszumina.
  9. Jutro po nabożeństwie różańcowym spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej. We wtorek zbiórka aspirantów.
  10. Za tydzień będzie tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św.
  11. Zakład kominiarski z Tarnowa informuje że w dniach 13-17 X będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.