1. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w 1931 r. Konsekrowano ją 6 V 1990 r.
  2. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy Świętej. Msze św. o 8.00, 11.00 i południu o 13.30. Po tej Mszy św. wyruszymy z żałobną procesją na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy za zmarłych z różańcem. Bardzo proszę, aby włączyć się w procesję na cmentarz i modlitwy tam odmawiane. Proszę aby przyszli również wszyscy ministranci i lektorzy.
  3. We Wszystkich Świętych tradycyjnie przed cmentarzem prowadzona będzie kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie, którą przeprowadzą ministranci i lektorzy oraz nasz kleryk. Społeczność Seminaryjna modli się każdego dnia za wszystkich Darczyńców. Niech nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i wieczności będzie okazją do odnowienia wiary w życie wieczne, w sąd Boży, w odpowiedzialność każdego z nas przed Bogiem za swoje życie. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Pamiętajmy, że cmentarz to miejsce święte i trzeba się na nim godnie zachować.
  4. W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 8.00(zmiana tajemnic różańca św. będzie 9 XI), 11.00 i 15.30 oraz o godz. 8.30 w kaplicy na Wisowatkach. O godz. 10.45 wypominki roczne a o godz. 15.00 różaniec z wypominkami listopadowymi. Do 8 listopada można zyskiwać odpusty zupełne dla dusz czyśćcowych. Nawiedzenie cmentarza, komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św. i za zmarłych. Zachęcam do modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Nie szczędźmy tej modlitwy, której potrzebują nasi zmarli. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  5. Możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie przed nabożeństwami różańcowymi. Nie zostawiajmy spowiedzi św. na ostatni dzień. Zachęcam do spowiedzi i komunii św., którą ofiarujmy za naszych zmarłych.
  6. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Jutro różaniec poprowadzi klasa I Gimnazjum, we wtorek klasa II Gimnazjum, w środę róża św. Kingi, w czwartek klasa III Gimnazjum
  7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon był określany przez Ewangelistów jako „gorliwy” lub „Kananejczyk”, co może być różnie rozumiane. O jego działalności nie mamy zasadniczo żadnych wiadomości. Natomiast Juda był krewnym Pana Jezusa, a jego przydomek „Tadeusz” oznacza odważny. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii jest on wzywany jako patron od spraw beznadziejnych. Z okazji imienin pana kościelnego w imieniu własnym i całej parafii składam panu Tadeuszowi podziękowanie za ofiarną posługę kościelnego w naszej parafii i życzę zdrowia i wielu łask w życiu rodzinnym i w służbie naszej parafii. Szczęść Boże.
  8. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 20 zł. Można jeszcze kupić w zakrystii obrazy Jezusa Miłosiernego, różańce po 8 zł., oraz dzienniczek siostry Faustyny.
  9. Bóg zapłać za ofiary – Wygoda 400 zł, Wisowatki 440 zł na kwiaty na listopad i na dekoracje listopadową.
  10. Przypominam, że tak zwane „święto” Halloween ma w swojej genezie podłoże satanistyczne, dlatego zwracamy się z prośbą do rodziców i nauczycieli, aby nie wprowadzać pogańskich praktyk, kiedy zaniedbywane są prawdziwie chrześcijańskie sposoby spędzania świąt katolickich. Trwajmy na straży tego, co święte i przestrzegajmy przed wypieraniem naszych świąt przez pogańskie praktyki. Bardzo proszę szczególnie wszystkich rodziców, aby dzieci i młodzież nie brały udziały w żadnych imprezach organizowanych z okazji tzw. święta Halloween. To jest święto pogańskie związane z mocami złego ducha. Ukazuje się wiele artykułów egzorcystów, którzy przestrzegają przed niebezpieczeństwem pozornej tylko „zabawy”.