1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 (Zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata a szczególnie w Syrii. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Prześladowanym chrześcijanom w Syrii możemy pomóc wysyłając SMS o treści RATUJE pod numer 72405. Koszt 2,46 zł. z VAT. Akcja trwa do 31.01.2015 r. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek jako pomoc dla chrześcijan w Syrii.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży na które przybędzie do Polski Ojciec Święty Franciszek.
  3. We wtorek przeżywać będziemy 96 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddali swoje życie w obronie Ojczyzny, polecając również Bogu wszelkie dobro i pomyślność dla naszej Ojczyzny. Pamiętajmy aby wywiesić flagi państwowe. W najbliższą środę, wzorem lat ubiegłych zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszej ojczyzny. O godz. 16.30 będzie Msza św. z kazaniem a po niej również w kościele montaż słowno – muzyczny ”Modlitwa za ojczyznę”, który przedstawią dzieci z naszej Szkoły Podstawowej. Społeczność szkolna zaprasza wszystkich którym droga jest nasza ojczyzna. Niech w tym dniu nie zabraknie nas na wspólnej modlitwie. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i starszych.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Leona Wielkiego, papieża, we wtorek św. Marcina, biskupa,  w środę św. Jozafata, biskupa i męczennika, apostoła jedności Kościoła na polskich kresach wschodnich, w czwartek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich z XI w., których krew przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie, w sobotę św. Alberta biskupa.
  5. Dziękuję za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominek, których dużą część przeznaczam na utrzymanie plebanii, min, na ogrzewanie całego budynku w tym również części duszpasterskiej oraz na inne inwestycje na plebanii. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy dokonali wpłat na ostatnie listy, związane z funkcjonowaniem naszego kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy wpłacili pełną kwotę, czy w miarę swoich możliwości I ratę. Bóg zapłać za każdą ofiarę. W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – ks. rektor dziękuje wszystkim którzy złożyli ofiary na WSD w Tarnowie 1 i 2 XI, zapewniając o  wdzięcznej pamięci w modlitwie, zwłaszcza poprzez składaną codziennie ofiarę Mszy świętej w intencji ofiarodawców.
  6. W najbliższą niedzielę w naszym kraju odbędą się wybory samorządowe. Kościół, zachowując swoją apolityczność, zachęca swoich wiernych do świadomego udziału w tych wyborach. Kościół przypomina, że katolicy winni oddawać swoje głosy na kandydatów starających się żyć zgodnie z nauką Ewangelii.Udział wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem jako miłość ojczyzny. Mamy swoich przedstawicieli do Gminy i przedstawiciela do Powiatu, dokonajmy więc właściwego wyboru. Idąc na wybory pamiętajmy aby zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka.
  7. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne po 4 i 5 zł.
  8. 16 XI w siedzibie KP PSP w Brzesku ul. Solskiego, odbędzie się zbiórka krwi dla chorej 15 letniej Oliwii, mieszkanki Brzeska.
  9. Msze św. w ciągu tygodnia: codziennie o godz. 16.30. W czwartek i sobotę o godz. 7.00. We wtorek przed Mszą św. o 16.00 będzie różaniec z wypominkami a w  piątek 20 minut przed Mszą św. będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki listopadowe.
  10. Organizujemy wyjazd do Wał-Rudy, miejsca gdzie żyła i poniosła śmierć męczeńską błogosławiona Karolina Kózka. 18 XI przypada 100 – etna rocznica jej męczeńskiej śmierci. Wyjazd we wtorek 18 XI około godziny 14.00. Droga Krzyżowa rozpoczyna się o godz. 15.00. Wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  11. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Chryzantemy kładziemy poza ogrodzenie, nie rzucamy, pan grabarz będzie je porządkował.