1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańcowych), suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne
  2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. . O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. W II Niedzielę Adwentu, tj. 7 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, nie tylko szkolne ale i młodsze, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy I, II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN. W tym roku będziemy je przeżywać pod hasłem „Bóg sam wystarczy”, poznając życie św. Teresy z Avila z okazji Roku Życia Konsekrowanego, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Jutro dzieci otrzymają specjalną planszę na wklejanie obrazków.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę  – św. Franciszka Ksawerego; w czwartek – św. Jana Damasceńskiego i św. Barbarę; w sobotę– św. Mikołaja. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 24 XI które przeznaczyłem na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach i plebani na kolejny rok. Z tych ofiar zakupiłem też świece na dekoracje adwentową, komplet bielizny kielichowej adwentowej oraz modlitwy wiernych na nowy rok razem. Za wszystkie ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  5. W czwartek na Mszy św. odbędzie przyjęcie do służby ministranckiej 4 chłopców. Zapraszam rodziców oraz ministrantów i lektorów. W piątek po roratach zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów. Spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej w sobotę o godz. 9.30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek Msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą  wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego. Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu Mszach św. składka na misje. Do chorych udam się przed świętami. Spowiedź przed świętami będzie u nas 17 XII. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty wcześniej, aby w łasce Bożej przeżyć czas Adwentu.
  7. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży i można obejrzeć film pt. „Karolina. Ta, która żyła naprawdę”. Jest to okazja do głębszego poznania życiorysu tej 16 – letniej męczennicy. Film jest wyświetlany min. w Brzesku od 28 XI. Szczegóły na stronie internetowej www.karolina-film.pl.
  8. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w zakrystii. W zakrystii można również nabyć kartki świąteczne i kalendarze.
  9. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje.
  10. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Chryzantemy kładziemy poza ogrodzenie, nie rzucamy do kontenera, pan grabarz będzie je porządkował.
  11. Poza parafią odprawiane są msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Paleja, zakończenie 25 XII. Msze św. odprawia ks. Prałat Zbigniew Pabjan w parafii Miżyniec na Ukrainie.