1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  2. Jutro 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 15.45 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Na mszę św. o godz. 17.00 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców obu grup celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła, potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy II.
  3. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  4. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, nie tylko szkolne ale i młodsze, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy I, II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  5. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas.
  6. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje.
  7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w środę 17 XII.
  8. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Chryzantemy kładziemy poza ogrodzenie, nie rzucamy do kontenera, pan grabarz będzie je porządkował.
  9. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.
  10. W piątek po roratach spotkanie Grupy Misyjnej i chętnych do wzięcia udziału w akcji kolędników Misyjnych.
  11. Stowarzyszenie na rzecz promocji i rozwoju wsi Niedzieliska zaprasza wszystkich członków oraz osoby chętne na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 13 XII o godzinie 17.30 w siedzibie stowarzyszenia tj. w budynku Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach.
  12. Poza parafią odprawiane są msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Paleja, zakończenie 25 XII. Msze św. odprawia ks. Prałat Zbigniew Pabjan w parafii Miżyniec na Ukrainie.
  13. 1 XII odszedł do wieczności + Władysław CZACHOR z Niedzielisk, pogrzeb był w środę. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...