1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Po Mszy św. o godz. 11.00 nowenna do Dzieciątka Jezus. Roraty w tym tygodniu: jutro o godz. 17.00(spowiedź w Okulicach cały dzień), we wtorek i środę o godz. 6.30. Jutro po roratach spotkanie osób które prowadza Grupy Kolędników Misyjnych oraz dzieci i młodzieży, którzy maja teksty liturgii w czasie mszy św.
  2. W środę Wigilia Bożego Narodzenia – szczególny dzień w Roku Liturgicznym, przeżywamy ją zachowując abstynencję od pokarmów mięsnych. W godzinach wieczorowych gromadzimy się w domu rodzinnym wokół stołu wieczerzy wigilijnej, na którym będzie świeca Caritas, opłatki i trochę sianka przykrytego białym obrusem. Przed wieczerzą winna być wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Przy łamaniu opłatkiem składamy gorące życzenia wybaczając sobie i nawzajem wszelkie krzywdy i przykrości. Dary Boże spożywajmy z dziękczynieniem, a po wieczerzy śpiewajmy przy choince kolędy czekając na uroczystą Pasterkę. Pasterka o północy - zgromadźmy się jak najliczniej ciesząc się z narodzenia Bożej Dzieciny. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki, podobnie jak w ubiegłym roku, będą przeznaczone na specjalny Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, który będzie wykorzystany na utrzymanie Domów Samotnej Matki, na pomoc dla dzieci pozbawionych rodzinnego ciepła, oraz na wsparcie dla tych rodzin, które znalazły się w skrajnie trudnych warunkach życiowych.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach. W czasie „Wyznania Wiary” przyklękamy na słowa: „ ...i za sprawą Ducha św. przyjął Ciało z Maryi Dziewicy...”
  4. Dzisiaj i aż do środy można jeszcze nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Ze sprawiedliwości dopełnijmy jeszcze tego obowiązku. Są jeszcze świece na stół wigilijny.
  5. We wtorek zapraszam od godz. 15.00 rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania do wykonania świątecznej dekoracji i posprzątania kościoła. Proszę aby wszyscy przyszli na wyznaczoną godzinę i sprawiedliwie zaangażowali się w pracę. Będziemy również przygotowywać szopkę dlatego na tę godzinę zapraszam również obowiązkowo młodzież z klasy III Gimnazjum. Mogą również przyjść inne chętne osoby do pomocy, zwłaszcza mężczyźni, ojcowie czy starsza młodzież.
  6. W piątek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Składka na uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i WSD w Tarnowie, te uczelnie katolickie utrzymują się w znacznym stopniu dzięki ofiarom katolików polskich. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
  7. Gość Niedzielny świąteczny jest na dwa tygodnie w cenie 7 zł. W zakrystii jest kilka wolnych egzemplarzy w nim m.in.:  dodatek z modlitwami, które należy odmówić przy wigilijnym stole przed wieczerzą oraz kolędy, ciekawe artykuły - o codziennym życiu w dzisiejszym Betlejem,  jak Pan Bóg uratował rodzinę, która się rozeszła,  rozmowa z aktorką, która występowała w serialu „Ranczo” jako właścicielka sklepu o jej cudownym nawróceniu.
  8. Poza parafią odprawiane są msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Paleja, zakończenie 25 XII. Msze św. odprawia ks. Prałat Zbigniew Pabjan w parafii Miżyniec na Ukrainie.