1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.
  2. W środę ostatni dzień obecnego, 2014 roku, a zarazem wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie starego roku. Tradycyjne dziękczynne nabożeństwo odbędzie się o godz. 15.30. Zachęcam do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie, które rozpoczniemy Nieszporami Eucharystycznymi, połączonymi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i wygłoszeniem okolicznościowego kazania, oraz odśpiewaniem przebłagalnych suplikacji i dziękczynnego „Te Deum”. Na zakończenie nabożeństwa o 16.00 będzie Msza Święta. Udział w tym nabożeństwie niech będzie potrzebą, a nawet nakazem naszego serca przepełnionego wdzięcznością za przeżyty kolejny rok oraz szczerą skruchą za popełnione w tym roku winy.
  3. W czwartek  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok który zobowiązuje nas do udziału w Eucharystii. Ponadto wypada z Bogiem rozpocząć nowy okres w naszym życiu. Msze św. o 8.00,11.00 i 15.00. Składka z tego dnia jest darem całej diecezji na różne dzieła które wspiera Biskup Ordynariusz. Dzień 1 stycznia jest Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
  4. Od jutra rozpocznę wizytę duszpasterską w naszej parafii. Wizyta ma charakter religijny dlatego proszę przygotować stół przykryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święcona, Pismo św., a dzieci i młodzież zeszyty do religii. Postarajmy się, aby rodzina w komplecie uczestniczyła we wspólnej modlitwie. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru!
    Obecny rok liturgiczny przeżywamy pod hasłem – Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż pragnie przekazać każdej rodzinie w parafiach diecezji książeczkę pod tytułem – Sakrament Radości, czyli solidne studium na temat Sakramentu Pokuty. Ten prezent otrzyma każda rodzina podczas wizyty duszpasterskiej oraz folder o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Książeczkę będą roznosić wcześniej ministranci i lektorzy.
  5. Kolęda w tym tygodniu: Poniedziałek – Góry. Wtorek – Błonie od pani Gałek. Kolędę rozpocznę o godz. 8.30.
  6. 24 XII odeszła do wieczności + Maria Kusiak z Niedzielisk, pogrzeb dziś o godz. 13.00. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...