1. Dziś w szczególny sposób wyrażamy naszą wiarę, że jest jeden Bóg w trzech osobach, że jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Wiarę w Trójcę Przenajświętszą wyznajemy żegnając się pobożnie, odmawiając modlitwę Chwała Ojcu i Wierzę w Boga Ojca. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Nabożeństwo majowe po Mszach św. o godz. 7.00 i 10.30.
  2. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwane świętem Bożego Ciała. Dla nas katolików święto obowiązkowe. W Boże Ciało po Mszy św. o 9.00 z procesją Eucharystyczną udamy się do czterech ołtarzy. Zapraszam szczególnie na tę Mszę św.! Tak jak mówiłem tydzień temu, jeszcze raz proszę o pomoc budującym ołtarze, a także o uporządkowanie i ozdobienie domów i posesji, wzdłuż których będzie szła procesja, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Rodzice niech zadbają o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Zapraszam również dzieci pierwszokomunijne oraz z klasy III w strojach komunijnych. Serdecznie proszę, aby byli chętni do zabrania baldachimu, feretronów(dziewczęta), sztandarów i chorągwi, zapraszam również strażaków, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, do feretronów niech przygotują się grupy do zmian także spośród matek, bo wiadomo że są one dosyć ciężkie. Proszę aby na godz. 9.00 przyszli wszyscy ministranci i lektorzy. Składka w Boże Ciało przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  3. 23 maja w sobotę -  w Oleśnie i Męcinie  święcenia diakonatu otrzymało 20 alumnów naszego Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Natomiast wczoraj w Bazylice katedralnej w Tarnowie 23 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Ksiądz Biskup prosi o modlitwę w intencjach nowo wyświęconych diakonów i kapłanów.
  4. Msze św. jutro, we wtorek i w środę o godz. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Codziennie przed mszą św. możliwość spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem.
  5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. codziennie odmawiamy litanię do NSPJ.
  6. W niedzielę 14 VI Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Feliksa papieża i męczennika. Sumie odpustowej która będzie odprawiona o godz. 11.00 przewodniczyć będą nasi księża rodacy:   Prałat Stanisław Czachor i  ks. Henryk Juszczyk, obchodzący jubileusze kapłańskie. Szczególnie zapraszam właśnie na sumę, jest to główna msza św. odpustowa, starajmy się również zaprosić naszych bliskich, krewnych z naszych rodzin, bo każdy odpust to szczególna uroczystość która powinna umacniać naszą wiarę i łączyć nasze rodziny i parafię. Gdyby pojedyncze osoby czy grupy chciały złożyć życzenia księżom jubilatom, prosiłbym o wcześniejszy kontakt ze mną.