Jezus Chrystus kolejny już raz zaprasza nas na Eucharystię, która stanowi dla nas umocnienie w naszej drodze ku zbawieniu. Wsłuchamy się dzisiaj w ewangelię, która przedstawi nam Jezusowe czyny: cud uzdrowienia chorej kobiety oraz wskrzeszenia córki Jaira. Gromadzimy się na Eucharystii ze świadomością, że w naszą naturę wpisane są słabość i ułomność, dlatego chcemy otworzyć się na Boże działanie w naszym życiu. Prośmy zatem Jezusa, by swoją łaską przemieniał w nas to, co słabe i grzeszne, oraz umacniał naszą wiarę tak, abyśmy rzeczywiście mogli kierować się nią w naszym życiu.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Dziś odpust w Uściu Solnym
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
    - jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00 i 18.00. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 8.30. W tym dniu składka na tzw. Świętopietrze, czyli dar całego Kościoła dla Ojca świętego. Niech nasz liczny udział w Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi
    - w czwartek obchodzimy święto Matki Boskiej Tuchowskiej, program tygodniowego odpustu w Tuchowie jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Kustosz sanktuarium w Tuchowie serdecznie zaprasza.
    - w piątek świętego Tomasza apostoła.
  1. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca. Przed Mszą wieczorną w I piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Msze św. w I piątek o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. O godz. 13.00 wyjazd do chorych. Chorych proszę zgłosić w zakrystii do środy.
  3. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
  4. W tym tygodniu udaje się na krótki urlop. Zastępstwo w parafii będzie pełnił ks. Paweł Wąsik.
  5. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc VII. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  6. 17 sierpnia br. wyruszy z Tarnowa XXXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: ”Błogosławieni czystego serca”. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Gorąco zachęcam do podjęcia trudu pielgrzymowania.
  7. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
  8. Ministrantów i lektorów proszę także o solidne pełnienie służby liturgicznej, podobnie jak to miało miejsce w ciągu roku szkolnego. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
  9. W dniach 1-2 lipca odbędzie się tradycyjna ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. Zachęcam nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w tym modlitewnym spotkan