1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Dziś rozpoczyna się XVI Tydzień św. Krzysztofa – nieodłącznie związany z gromadzeniem funduszy na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących na peryferiach świata. Organizatorami tego dzieła są pracownicy MIVA Polska, którzy mają nadzieję, że uda się w tym roku spełnić 30 czekających w kolejce próśb misjonarzy pracujących m.in. w Nigerii, na Madagaskarze, w Gabonie, Mali, Ekwadorze, Peru, Kazachstanie. Dlatego apelują, aby podróżujący przekazywali na środki transportu dla misjonarzy jeden grosz za każdy kilometr bezpiecznie przebytej drogi. – Dzięki temu każda nasza podróż będzie w pewnym sensie podróżą misyjną – podkreśla ks. Kraśnicki – dyrektor MIVA Polska.
  3. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, również na Wisowatkach. Po Mszy św. będzie można do puszki złożyć ofiarę na ten cel. Kierowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki.
  4. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni. Te zachętę kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży, którzy w wakacje mają więcej wolnego czasu. Niech okres wakacji będzie umocnieniem naszej więzi z Panem Bogiem, a nie jej osłabieniem.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro. Bł. Czesława, w tym dniu przypada 35 rocznica śmierci ks. Stanisława Augustyna, byłego proboszcza w naszej parafii, w środę św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, patronki Europy, w piątek św. Kingi, patronki diecezji, w sobotę św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych.
  6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
  7. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  8. 17 sierpnia br. wyruszy z Tarnowa XXXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: ”Błogosławieni czystego serca”. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Gorąco zachęcam do podjęcia trudu pielgrzymowania.
  9. Czas wakacji który przeżywamy niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu naszej wiary. Czyńmy to przez udział w niedzielnej Eucharystii, o której Jan Paweł II powiedział, że jest najważniejszym wydarzeniem w ciągu całego tygodnia.
  10. W dniach 22-25 VII w Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach odbędzie się Strefa Młodych Serc. Jest to spotkanie ewangelizacyjno - powołaniowe kierowane dla ludzi młodych od 15 roku życia i starszych. Zachęcam do udziału w tych rekolekcjach.
  11. Ośrodek Zdrowia MEDYK w Szczurowej zaprasza na bezpłatne testy słuchu, które odbędą się 24 VII w godz. 8.00 – 13.00.