1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Bóg zapłać diakonowi Tomaszowi za głoszone dziś do nas Słowo Boże.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni. Te zachętę kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży, którzy w wakacje mają więcej wolnego czasu. Niech okres wakacji będzie umocnieniem naszej więzi z Panem Bogiem, a nie jej osłabieniem.
  3. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
  4. 17 sierpnia br. wyruszy z Tarnowa XXXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: ”Błogosławieni czystego serca”. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Gorąco zachęcam do podjęcia trudu pielgrzymowania.
  5. W zakrystii mogą również zapisywać się osoby które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce na tzw. Pielgrzymkę duchową. Na tę listę może zapisać się każdy kto pragnie w dniach pielgrzymki łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 (zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00.
  7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę św. Marty, w czwartek św. Piotra Chryzologa, bpa i doktora Kościoła, w piątek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła.
  8. Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.
  9. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc VIII. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  10. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
  11. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polskich, uczyńmy wszystko, aby cały sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie i parafii.