1. Od wczoraj nowy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości stąd dziś list Episkopatu Polski. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski uczyńmy wszystko przez modlitwę , przykład życia i oddziaływanie apostolskie by cały sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie i w naszej parafii, by trzeźwe były matki jak i ojcowie a szczególnie dzieci i młodzież. Uszanujmy ten czas, bogaty w wydarzenia patriotyczne i religijne naszego Narodu. Powstrzymajmy się od spożywania i podawania alkoholu.
  2. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 (zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni. Te zachętę kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży, którzy w wakacje mają więcej wolnego czasu. Niech okres wakacji będzie umocnieniem naszej więzi z Panem Bogiem, a nie jej osłabieniem.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek(modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne) i I piątek miesiąca sierpnia. Przed Mszą wieczorną w I piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Zachęcam do spowiedzi i Komunii I – wszo piątkowej dzieci i młodzież. Rodzice niech przypomną dzieciom o tej powinności, sami również dając dobry przykład.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.  Składka z przyszłej Niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie i WSD w Tarnowie.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną będą kwiaty ze ślubu. Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty.
  8. Pod hasłem „Otoczmy troską życie” w dniach od 17 do 25 VIII odbędzie się XXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.
  9. W zakrystii mogą zapisywać się osoby które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce na tzw. Pielgrzymkę duchową. Na tę listę może zapisać się każdy kto pragnie w dniach pielgrzymki łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  10. W niedzielę 9 VIII w Okulicach spotkanie przedpielgrzymkowe o godz. 17.00. Tam również będzie można się zapisać na pielgrzymkę.
  11. Mija już połowa wakacji. Przy tej okazji przypominam jeszcze raz wszystkim ministrantom i lektorom o obowiązku służenia również w wakacje. Ministranci i lektorzy mają wyznaczone dni służenia, jest to jeden dzień w tygodniu. Rodziców proszę aby o tym przypominali swoim synom.
  12. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 100 zł na misje i 100 zł na potrzeby parafii.
  13.  Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.