1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Wypominki roczne o 10.15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i WSD w Tarnowie. Dziś w naszym dekanacie odpust w parafii Cerekiew ku czci św. Wawrzyńca, męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni. Te zachętę kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży, którzy w wakacje mają więcej wolnego czasu. Niech okres wakacji będzie umocnieniem naszej więzi z Panem Bogiem, a nie jej osłabieniem.
  4. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – Matki Bożej Zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę a więc o godz. 7.00 i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż i poświęcenie wieńca żniwnego na sumie. Niech przyniesione przez nas kłosy zbóż będą wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa oraz za to, że nie brakuje nam chleba. Te pobłogosławione wiązanki umieśćmy na ścianach naszych domów, koło krzyża i niech będą one znakiem naszego dziękczynienia za tegoroczne plony i chleb który daje nam Pan.
  5. Dziś w Okulicach spotkanie przedpielgrzymkowe o godz. 17.00. Tam również można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę.
  6. W zakrystii mogą jeszcze zapisywać się osoby które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce na tzw. Pielgrzymkę duchową. Na tę listę może zapisać się każdy kto pragnie w dniach pielgrzymki łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  7. Komunikat w związku z XXXIII Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę

Drodzy Diecezjanie!

Od 33 lat, co roku wielotysięczna rzesza pielgrzymów, zwłaszcza młodych, wyrusza na szlak prowadzący z Tarnowa do Częstochowy. Mimo trudu pokonywanej drogi i zmęczenia pielgrzymi okazują entuzjazm wiary oraz wielką wartość bratersko-siostrzanej wspólnoty uczniów Chrystusa.Piesze wędrowanie jest doskonałą okazją, by wyciszyć się wewnętrznie, zaglądnąć głęboko do swojego serca i wejść w komunię miłości z Bogiem żywym.

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy nie lękają się trudu pielgrzymowania, do uczestnictwa w XXXIII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Jej hasłem będzie ewangeliczne błogosławieństwo: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Wspólne wędrowanie do Matki Jezusa w Jasnogórskim Wizerunku rozpocznie Msza święta, sprawowana 17 sierpnia br. o godz. 6.30, na Placu Katedralnym w Tarnowie.

Tych, którzy z różnych racji nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zapraszam do duchowego wędrowania dzięki transmisjom diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz codziennym relacjom z pielgrzymiego szlaku na stronie internetowej Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”. Niech również codzienne odmawianie różańca będzie naszym duchowym podążaniem wraz z pielgrzymami do Czarnej Madonny.

Na czas przygotowań oraz oby jak najbezpieczniejszego i owocnego pielgrzymowania udzielam wszystkim uczestnikom diecezjalnych rekolekcji w drodze pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż   BISKUP TARNOWSKI