1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  2. Jutro, to jest 17 sierpnia z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy 33 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach idących na Jasną Górę, zwłaszcza o pielgrzymach z naszej parafii. Przez okres pielgrzymki w czasie każdej mszy świętej będziemy w sposób szczególny prosić o potrzebne łaski i obfite owoce dla tych którzy w czasie pielgrzymki będą przeżywali swoje „rekolekcje w drodze”. Sami też prosimy o modlitwę na pielgrzymim szlaku w intencji parafii. Dlatego zachęcam szczególnie do uczestniczenia we Mszy św. w dzień powszedni. Codziennie na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska będą transmisje nabożeństw, pozdrowienia od pielgrzymów, studio dla duchowych pielgrzymów i podsumowanie dnia w wieczornym studiu pielgrzymkowym.
  3. W zakrystii mogą jeszcze zapisywać się osoby które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce na tzw. Pielgrzymkę duchową. Na tę listę może zapisać się każdy kto pragnie w dniach pielgrzymki łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  4. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Niedzielisk za przygotowanie wieńca żniwnego na Uroczystość Wniebowzięcia NMP i godne reprezentowanie naszej wsi na dożynkach gminnych. Dziękuję również za przygotowane bukiety kwiatów na ten tydzień. Na następne niedziele proszę o kwiaty rodziny z Błonia.
  5. W najbliższą niedziele odpust w parafii Szczurowa ku czci św. Bartłomieja. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Jacka, w czwartek św. Bernarda, w piątek św. Piusa X, w sobotę wspomnienie NMP Królowej.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia: w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne.
  9. W ostatnim czasie została odnowiona figura Matki Bożej Królowej z Dzieciątkiem Jezus na ręku, która znajduje się przy polnej drodze w Niedzieliskach(tzw. droga kościelna). Fundatorem odnowy jest pewna osoba.
  10. Urząd Gminy w Szczurowej zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców gminy o wypełnienie i dostarczenie do Urzędu Gminy zgłoszenia dotyczącego posiadanych zbiorników bezodpływowych lub przydomowych oczyszczalni ścieków. Szczegóły w Urzędzie Gminy.