1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Przeżywając V Tydzień Wychowania módlmy się o światło Ducha Świętego i Jego dary dla wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania: nauczycieli, katechetów i rodziców aby pod ich opieką dzieci i młodzież wzrastała nie tylko w latach i mądrości, ale i cnotach czyli świętości.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.
  4. We wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jej opiece powierzmy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
  5. W czwartek 17 IX, mija kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętając o wydarzeniach na Ukrainie, módlmy się gorliwie o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę. W tym dniu obchodzony jest też Dzień Golgoty Wschodu – Dzień Sybiraka.
  6. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży. Zapraszam na Mszę św. młodzież naszej parafii, szczególnie młodzież z Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, po Mszy św. krótkie spotkanie młodzieży Gimnazjalnej, również w sprawie wycieczki.
  7. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci które przychodziły w ubiegłym roku na Grupę Misyjną szczególnie ze Szkoły Podstawowej i te które chciałyby w tym roku włączyć się do tej Grupy.
  8. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 w kaplicy na Wisowatkach. Do puszek będzie zbiórka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Seminarium Duchowne w Tarnowie. Będzie to niedziela Środków Społecznego Przekazu.
  9. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 5 zł oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł. Są do nabycia również różańce po 3 zł.
  10. Bóg zapłać za kwiaty rodzinom z Gór. Na najbliższe niedzielę proszę o kwiaty również rodziny z Gór.
  11. Dziś w naszym dekanacie odpust w parafii Grobla ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Od 13 IX rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci MB Bolesnej w Limanowej.
  12. TVP 1 od 31 VII w każdy piątek o g. 16:45 emituje „Kronikę Światowych Dni Młodzieży”; zaś od 13 IX w każdą niedzielę o g. 8:30 program „Do zobaczenia w Krakowie” – specjalny program o ŚDM. Zachęcam szczególnie młodzież do oglądania.
  13. W środę odeszła do wieczności śp. Anna Zaleśny z Wisowatek. Pogrzeb był w piątek. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu..