1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  2. Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „"Przekaz ukazujący rodzinę jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości", zaczerpniętym z orędzia papieskiego przygotowanego na ten dzień. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu.
  3. Dziś do puszek można złożyć ofiarę na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Przy okazji „Niedzieli Środków Społecznego Przekazu” zachęcam do prenumeraty tygodnika „Gość Niedzielny”. Można również zapisać się jeszcze na miesięcznik „Apostolstwo Chorych”. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
  4. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 5 zł oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł. Są do nabycia również różańce po 3 zł. i dzienniczek siostry Faustyny.
  5. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc X. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w środę św. Ojca Pio, kapucyna, jednego z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem, w piątek bł. Władysława z Gielniowa.
  7. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 w kaplicy na Wisowatkach. Jest to również diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości w naszych rodzinach.
  8. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00. W sobotę msza św. o godz. 6.00 rano ponieważ wyjeżdżam z młodzieżą gimnazjalną i lektorami na wycieczkę w góry. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, młodzież starsza może się jeszcze zapisać. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Na następną niedziele proszę o kwiaty kolejne rodziny z Gór.
  10. W środę na Mszę św. zapraszam dzieci z klasy II SP i ich rodziców. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
  11. Spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników XXXIII pieszej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się dziś w Okulicach po Mszy św. o godz. 16.00.
  12. W najbliższą niedzielę 27 IX zebranie wiejskie o godz. 14.00, dotyczące min. przeznaczenia funduszu sołeckiego.