1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 w kaplicy na Wisowatkach. Przeżywamy dziś Diecezjalny Dzień modlitw o trzeźwość. Pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i także dla naszej młodzieży.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro i w środę o godz. 18.00, we wtorek o godz. 7.00. W środę Nowenna do MBNP.
  3. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 (zmiana tajemnic różańca św.)  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. Po Mszach św. będzie można nabyć „Chlebki miłosierdzia”, symboliczny znak otwartego serca. Ofiary przynajmniej 5 zł., w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Wacława, we wtorek śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresy do Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów Stróżów.
  5. W czwartek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. O godz.17.00 będzie Msza św. z czytanką a potem różaniec. Na Wisowatkach będzie różaniec odmawiany o godz. 17.00. Zachęcam dzieci, młodzież a także dorosłych do tej modlitwy. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki w każdym dniu uczestnictwa w różańcu. Na koniec miesiąca dla najgorliwszych dzieci zostaną rozdane nagrody. W czwartek dzieci otrzymają planszę do wklejania obrazków. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami na różaniec w czwartek. Dzieci otrzymają poświęcone różańce.
    Przez modlitwę różańcową tak wiele można wyprosić mocy Bożej dla siebie i naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata całego. Rodzice niech zachęcą swoje dzieci do udziału w różańcu, aby wprowadzać je klimat modlitwy. Do odmawiania różańca zachęcała Matka Boża w czasie objawienia w Lourdes, w Fatimie i w Gietrzwałdzie. Posłuchajmy głosu Maryi i wraz z dziećmi, młodzieżą przychodźmy jak najliczniej. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek (modlimy się intencji uproszenia nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii) i I piątek X. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 17.00. Od 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na tacę w piątek na potrzeby misyjne Kościoła. Przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i rodziców(klasy I, II i III Gimnazjum). Kandydaci otrzymają poświęcone różańce. Proszę aby kandydaci przynieśli na to spotkanie wypełnione deklaracje oraz książeczki które otrzymali. Do spowiedzi proszę aby dzieci i młodzież przyszły w środę i w czwartek. Rodziców proszę aby tego dopilnowali, ponieważ w piątek nie jestem w stanie wszystkich wyspowiadać.
  7. W piątek po Mszy św. i różańcu w sali duszpasterskiej na plebanii(około godz. 18.00) będzie spotkanie młodzieży, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 r. Zapraszam obowiązkowo młodzież Gimnazjalną i starszą, Będzie kilku minutowy film o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży i będziemy mogli porozmawiać o przygotowaniach również naszej parafii na to spotkanie.
  8. W I sobotę miesiąca Msza św. rano o godz. 8.30, po niej nabożeństwo różańcowe. Po różańcu o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
  9. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 5 zł oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł. Są do nabycia również różańce po 3 zł. i dzienniczek siostry Faustyny. Na stoliku jest dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” w którym artykuł min. o archaniołach – kim są i jaką mają moc, obrazek z modlitwą do św. Michała Archanioła, co takiego się stało, że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, a nie przed rokiem czy dwoma?.
  10. Biskup tarnowski Andrzej Jeż zachęca do uczestniczenia w Radiowo - internetowym Studium Biblijnym, które od pierwszej niedzieli października rozpoczyna kolejny rok działalności. Audycje będą emitowane na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30, a także powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00. Słuchaczom zostaną przybliżone biblijne teksty odnoszące się do osoby Jezusa. W ramach Studium, w związku z Rokiem Miłosierdzia, zostanie także podjęta tematyka wprowadzająca w tajemnicę Boga będącego źródłem miłosierdzia.
  11. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci MB Różańcowej w Bochni.
  12. Kino „Planeta” w Brzesku zaprasza  na film „Czy naprawdę wierzysz ?”.
  13. Dziś zebranie wiejskie o godz. 14.00, dotyczące min. przeznaczenia funduszu sołeckiego.