1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 (zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 w kaplicy na Wisowatkach. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. Dziś dzień imienin papieża Franciszka. Po Mszach św. można również nabyć „Chlebki miłosierdzia”, symboliczny znak otwartego serca. Ofiary przynajmniej 5 zł., w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych. Chlebki rozprowadzają panie z parafialnego Caritas.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Faustyny Kowalskiej, w środę wspomnienie NMP Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka. Dziś odpust w parafii Szczurowa ku czci Matki Bożej Różańcowej o godz. 14.30.
  3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Rodzice niech zachęcą swoje dzieci do udziału w różańcu, aby wprowadzać je klimat modlitwy. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec.
  4. Jutro różaniec prowadzi róża św. Faustyny, we wtorek dzieci z klasy VI, w środę klasa I Gimnazjum, w czwartek dzieci z klasy IV, w piątek lektorzy.
  5. W najbliższą niedzielę 11 X będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. Ofiary będzie zbierać młodzież z Gimnazjum. W przyszłą niedzielę o 15.00 nabożeństwo różańcowe. Przypominam, że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św.
  6. Dziękuję młodzieży, która w piątek przyszła na spotkanie przygotowujące nas na ŚDM w Krakowie, kiedy również w naszej parafii będziemy gościć młodzież z Europy.
  7. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł. Są do nabycia również różańce po 3 zł.
  8. Bóg zapłać siostrom z Róży św. Faustyny za ofiarę 200 zł na Papieskie Dzieła Misyjne. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Gór, które zakupiły kwiaty do kościoła i na dekoracje. Na następną niedzielę będą kwiaty ze ślubu. Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty.
  9. Dziś rozpoczyna się XIV Synod Biskupów, tematem jest „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Polecajmy te intencje w dzisiejszej modlitwie
  10. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Bochni. Szczegółowy program odpustu na afiszu w gablocie. Nauczycieli i wychowawców ks. biskup zaprasza na coroczną pielgrzymkę do Zabawy w najbliższą sobotę na godz. 9.30. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  11. W najbliższą niedzielę w Brzesku odbędzie się VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na afiszu. Ks. biskup w specjalnym komunikacie zachęca nas do wzięcia udziału w tym marszu.
  12. Kino „Planeta” w Brzesku zaprasza  na film „Czy naprawdę wierzysz ?”.