1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Przypominam, że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św.
  2. Dziś przeżywamy  XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Dziś po każdej Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiary, którymi wspieramy Dzieło Fundacji III Tysiąclecia, które funduje stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i naklejkę. Bóg zapłać za wszystkie złożone dzisiaj ofiary. Ofiary zbiera młodzież z Gimnazjum.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: jutro bł. Jana Beyzyma, kapłana, we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w środę św. Małgorzaty Marii Alacouque, w czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę Św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika.
  4. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. o 7.00  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 X święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty. W środę pamięcią modlitewną obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto z racji Dnia Edukacji Narodowej.
  5. Dziś w Brzesku odbędzie się VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na afiszu. Ks. biskup w specjalnym komunikacie zachęca nas do wzięcia udziału w tym marszu.
  6. O kwiaty do kościoła na następną niedzielę proszę parafian z Wygody.
  7. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza mężczyzn - w każdym wieku - na pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, dnia 18 X(niedziela) 2015 r. Początek spotkania w Wał Rudzie, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się droga krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny z rozważaniami przygotowanymi przez ruch Mężczyzn św. Józefa z Tarnowa. Następnie w Zabawie o godz. 17.30 odbędzie się konferencja Donalda Turbitta z USA, przewodniczącego międzynarodowego ruchu Mężczyzn św. Józefa. O godz. 18.15 Eucharystia w intencji wszystkich mężczyzn. Po Mszy świętej modlitwa o uzdrowienie.
  8. We wtorek po nabożeństwie różańcowym spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej. W środę spotkanie pań z parafialnego Oddziału Caritas.
  9. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Rodzice niech zachęcą swoje dzieci do udziału w różańcu, aby wprowadzać je klimat modlitwy. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec.
  10. Jutro różaniec prowadzą dzieci z klasy III, we wtorek klasa II Gimnazjum, w środę panie z parafialnego oddziału Caritas, w czwartek dzieci z klasy V, w piątek klasa III Gimnazjum, w sobotę róża św. Kingi.
  11. Pamiętajmy o porządkach na cmentarzu, bardzo proszę aby nie wrzucać żadnych śmieci do kontenera który jest tylko na szkło i plastik. Pozostałe śmieci składajmy na osobne miejsce za cmentarzem.
  12. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne.
  13. 14. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego. Są do nabycia również różańce po 3 zł.
  14. Dziękuje Wspólnocie Leśnej a więc całej parafii za przekazane drzewo na ogrzewanie budynku plebanii i części duszpasterskiej. Dziękuje panom którzy kilka godzin poświęcili aby to drzewo urobić i przywieźć. Bóg zapłać.
  15. Od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Bardzo proszę, aby ze sprawiedliwości włączyły się w tę zbiórkę wszystkie rodziny. Listy do odebrania w zakrystii. Dziękuję wszystkim za ofiary i za zrozumienie.