1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to niedziela misyjna rozpoczynająca w kościele Tydzień Misyjny. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Składka przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziękuję dzieciom z Grupy Misyjnej z PDMD za włączenie się w przygotowanie liturgii Mszy św. o godz. 10.30. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Przypominam, że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św.
  2. 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, we wtorek św. Jana Kantego, w środę błog. Jakuba Strzemię, bpa., w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie i św. Jana Pawła II. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza.
  3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. We wtorek o godz. 17.00. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Jutro różaniec poprowadzą dzieci z klasy VI, w środę dzieci z PDMD, w czwartek klasa III Gimnazjum, w piątek ministranci i lektorzy.
  4. Bóg zapłać Róży św. Teresy za ofiarę 150 zł na Papieskie Dzieła Misyjne. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc XI. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  5. Już dziś zachęcam do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych. Możliwość spowiedzi codziennie przed nabożeństwami różańcowymi od godz. 16.00. Nie zostawiajmy spowiedzi św. na ostatni dzień. Zachęcam do spowiedzi i komunii św., którą ofiarujmy za naszych zmarłych.
  6. W przyszłą niedzielę wprowadzamy zimowy porządek Mszy św., a więc o 8.00(zmiana tajemnic różańca św.)  i 11.00. Po południu różaniec i Msza św. o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Składka w całej diecezji będzie przeznaczona na budujące się kościoły.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Wygody za kwiaty do kościoła, te kwiaty dopiero będą około środy, czwartku, ponieważ jeszcze poprzednie były w dobrym stanie. Na listopad o ofiary na kwiaty do kościoła i na dekorację listopadową proszę  rodziny z Podszumina i Wisowatek.
  8. W piątek po nabożeństwie różańcowym zbiórka ministrantów i lektorów.
  9. Za tydzień będzie tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św.
  10. 10. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł. Są do nabycia również różańce po 3 zł.
  11. 11. Pamiętajmy o porządkach na cmentarzu, bardzo proszę aby nie wrzucać żadnych śmieci do kontenera który jest tylko na szkło i plastik. Pozostałe śmieci składajmy na osobne miejsce za cmentarzem.
  12. KOMUNIKT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI 25 X 2015 ROKU

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).

Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.