1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8.00, 11.00 i południu o 13.30. Po tej Mszy św. wyruszymy z żałobną procesją na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy za zmarłych z różańcem. Bardzo proszę, aby włączyć się w procesję na cmentarz i modlitwy tam odmawiane. We Wszystkich Świętych tradycyjnie przed cmentarzem prowadzona jest kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie, którą przeprowadzą ministranci i lektorzy, oraz nasz kleryk Fabian z WSD w Tarnowie. Rektor WSD w Tarnowie dziękuje za wszystkie ofiary. Za wszystkich dobroczyńców codziennie jest odprawiana Msza św.
  2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. z kazaniem o 7.00 i 17.00 oraz o godz. 8.30 w kaplicy na Wisowatkach. Składka będzie przeznaczona na potrzeby związane z funkcjonowaniem naszego cmentarza. O 16.30 różaniec z wypominkami listopadowymi.
  3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących - każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami: - spowiedź św., Komunia św.,
    - modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
    - wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego,
    - nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.
    W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe. Nie szczędźmy tej modlitwy, której potrzebują nasi zmarli.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia: codziennie o godz. 16.30. O godz. 16.00 różaniec połączony z wypominkami listopadowymi.
  5. W I piątek Msza św. o N. Sercu Pana Jezusa również rano o godz. 7.00. Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę św. w I piątek o godz. 16.30 proszę aby przyszli kandydaci do Sakramentu Bierzmowania. Od godz. 12.30 pojadę do chorych. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
  6. W piątek zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (klasy I, II i III Gimnazjum). W piątek po Mszy św. w sali duszpasterskiej na plebanii(około godz. 17.15) będzie kolejne spotkanie młodzieży, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 r. Zapraszam obowiązkowo młodzież Gimnazjalną i starszą.
  7. W sobotę spotkanie Grupy Misyjnej o godz. 9.30.
  8. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł.
  9. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie przeżywał VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy modlić się zwłaszcza za Kościół w Syrii. Będzie czytany list Episkopatu na ten temat. W związku z tym będzie zbiórka do puszek na prześladowany Kościół w Syrii.
  10. W sobotę – diecezjalne szkolenie komitetów parafialnych na czas ŚDM w Tarnowie od godz. 9.00. Z naszej parafii udają się na spotkanie 4 osoby.
  11. Zakład kominiarski z Tarnowa informuje że w dniach 4-7 XI będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  12. We wtorek odeszła do wieczności śp. Maria Bienias. Pogrzeb był w czwartek. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu..