1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu o 15.00 różaniec z wypominkami listopadowymi.
  2. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata a szczególnie w Syrii. Dziś – VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy prześladowanych za wiarę w Syrii w ramach akcji „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Każdy ofiarodawca otrzymuje specjalna ulotkę.
  3. Prześladowanym chrześcijanom w Syrii możemy również pomóc wysyłając SMS o treści RATUJE pod numer 72405. Koszt 2,46 zł. z VAT. Akcja trwa do 31.12.2015 r.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina, w czwartek św. Jozafata, w piątek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  5. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę i piątek o godz. 16.30. W czwartek i sobotę o godz. 7.00. Jutro o godz. 16.00 różaniec połączony z wypominkami listopadowymi. W piątek 20 minut przed Mszą św. będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki.
  6. W środę przeżywać będziemy 97 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddali swoje życie w obronie Ojczyzny, polecając również Bogu wszelkie dobro i pomyślność dla naszej Ojczyzny. Pamiętajmy aby wywiesić flagi państwowe. W najbliższy wtorek, w wigilie święta Niepodległości, wzorem lat ubiegłych zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszej ojczyzny. O godz. 16.00 będzie Msza św. z kazaniem a po niej również w kościele montaż słowno – muzyczny ”Modlitwa za ojczyznę”, który przedstawią dzieci z naszej Szkoły Podstawowej. Społeczność szkolna zaprasza wszystkich którym droga jest nasza ojczyzna. Niech w tym dniu nie zabraknie nas na wspólnej modlitwie. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i starszych. Wyrażam wdzięczność nauczycielom za troskę o patriotyczne wychowanie uczniów. Weźmy wszyscy jak najliczniejszy udział w modlitwie za naszą Ojczyznę.
  7. W sobotę spotkanie Grupy Misyjnej o godz. 9.30.
  8. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży na które przybędzie do Polski Ojciec Święty Franciszek.
  9. Ks. Rektor WSD W Tarnowie składa szczere Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom kwesty na cmentarzu na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W imieniu całej seminaryjnej Wspólnoty zapewnia o wdzięcznej pamięci w modlitwie, zwłaszcza poprzez składaną codziennie w intencjach dobroczyńców Mszy św.
  10. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze rolników w cenie 20 zł oraz ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł.
  11. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, donice z kwiatami na teren poza obręb cmentarza.
  12. We wtorek 17 XI w Centrum Kultury w Szczurowej o godz. 9.00 odbędzie się komputerowe badanie wzroku(Firma Binokle Optyk). Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna 881 714 936. Szczegóły w gablocie ogłoszeń na zewnątrz.