1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży na które przybędzie do Polski Ojciec Święty Franciszek. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro i w sobotę o godz. 7.00, w czwartek i piątek o godz. 16.30, we wtorek i środę o godz. 17.00. W piątek o 16.10 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami listopadowymi za zmarłych.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Małgorzaty Szkockiej, we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, w czwartek bł. Salomei, zakonnicy, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP, w niedzielę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  4. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O godz. 10.45 wypominki roczne. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego  Sakramentu i Litania do NSPJ. Ofiarę na tacę z przyszłej niedzieli 22 XI chcę przeznaczyć na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok. Również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to kwota około 1400 zł, dlatego proszę o większe ofiary w tym dniu na tacę.
  5. TVP 1 od 31 VII w każdy piątek o g. 16:45 emituje „Kronikę Światowych Dni Młodzieży”; zaś od 13 IX w każdą niedzielę o g. 8:30 program „Do zobaczenia w Krakowie” – specjalny program o ŚDM. Zachęcam szczególnie młodzież do oglądania.
  6. Już dziś zapraszam do udziału w roratach. Proszę aby dzieci przygotowały lampiony z którymi będą przychodzić na Mszę św. roratnią, która będzie o godz. 16.30. W zakrystii można nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN. W tym roku będziemy je przeżywać pod hasłem „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia””, poznając życie polskich świętych z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. W związku z tym proszę, aby dzieci przygotowały lampiony z którymi będą przychodzić na Mszę św. roratnią. Lampiony można nabyć w zakrystii.
  7. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc XII.
  8. W zakrystii można nabyć ścienne kalendarze Miłosierdzia Bożego w cenie 2 zł. oraz kartki świąteczne.
  9. We wtorek 17 XI w Centrum Kultury w Szczurowej o godz. 9.00 odbędzie się komputerowe badanie wzroku(Firma Binokle Optyk). Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna 881 714 936. Szczegóły w gablocie ogłoszeń na zewnątrz.
  10. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, donice z kwiatami na teren poza obręb cmentarza.