1. Niedzielą dzisiejszą kończymy rok kościelny i duszpasterski. Nasze dziękczynienie za ten rok wyrażamy modlitwą Litanii do NSPJ i Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, za co Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszej diecezji modlimy się dzisiaj szczególnie za Liturgiczną Służbę Ołtarza i Akcję Katolicką.
  2. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok, również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
  4. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańcowych)  i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Następna niedziela to pierwsza niedziela Adwentu czyli czas przygotowania naszych serc na święta Bożego Narodzenia i zarazem I niedziela kolejnego roku liturgicznego czyli kościelnego, który będziemy przezywać pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro w. Klemensa, papieża i męczennika, we wtorek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy, w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, w sobotę przypada szósta rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Andrzeja Jeża.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro o godz. 17.00, w środę i piątek o godz. 16.30. We wtorek, czwartek i w sobotę o 7.00 rano. W piątek o 16.10 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami listopadowymi za zmarłych.
  7. W zakrystii można zakupić kartki świąteczne i kalendarze ścienne. Za tydzień będzie można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w minimalnej cenie 5 zł. Rozpoczynamy dziś również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. Każda rodzina otrzyma również książeczką związaną z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, który się rozpocznie 8 XII.
  8. Już dziś zapraszam do udziału w roratach. Proszę aby dzieci przygotowały lampiony z którymi będą przychodzić na Mszę św. roratnią, która będzie o godz. 16.30. W zakrystii można nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN. W tym roku będziemy je przeżywać pod hasłem „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia””, poznając życie polskich świętych z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. W zakrystii można nabyć miesięcznik MGN w cenie 4 zł., gdzie min. jest płyta CD „Czekamy, śpiewamy”, czyli jedenaście wyjątkowych piosenek, które śpiewane były na roratach przez ostatnie jedenaście lat. Także piosenka na tegoroczne roraty a także: -  gdzie i kiedy zaczęła się Polska – ślady chrztu Mieszka na Ostrowie Lednickim, -  o tym, jak Pan Bóg kazał pisać hymn na Światowe Dni Młodzieży.
  9. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zachęcam udziału w konkursie na najładniejszą szopkę. Szopki ocenimy na zakończenie Adwentu. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom w robieniu tych szopek.
  10. W środę na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie na plebanii wszystkich członków Rady Duszpasterskiej.
  11. W sobotę w Katedrze tarnowskiej zainaugurowany zostanie Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski.
  12. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie ogłasza zbiórkę elektrośmieci - zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Porządkując swoje domowe gospodarstwo wspieramy potrzeby misyjne Kościoła. W naszej parafii odbędzie się 4 grudnia 2015 roku.
    Po Mszy św. można zabrać ulotki o tej akcji.
  13. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, donice z kwiatami na teren poza obręb cmentarza.