1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańcowych), suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  2. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, nie tylko szkolne ale i młodsze, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy I, II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN pod hasłem „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia””, poznając życie polskich świętych z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Jutro dzieci otrzymają specjalną planszę na wklejanie obrazków.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: jutro święto św. Andrzeja apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbarę, w sobotę Caritas  przygotował dla dzieci drobne słodycze z okazji św. Mikołaja. Zapraszam dzieci. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 22 XI które przeznaczyłem na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach i plebani na kolejny rok. Z tych ofiar zakupiłem też księgę modlitw wiernych na nowy rok. Za wszystkie ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać pewnej osobie za ufundowanie świecy jubileuszowej, która jest na ołtarzu z okazji 1050 lecia Chrztu Polski.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek Msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą  wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego. Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu Mszach św. składka na misje. Do chorych udam się przed świętami. Spowiedź przed świętami będzie u nas 15 XII. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty wcześniej, aby w łasce Bożej przeżyć czas Adwentu.
  5. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. W II Niedzielę Adwentu, tj. 6 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  6. W zakrystii można zakupić kartki świąteczne i kalendarze ścienne. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w zakrystii. Dochód ze świec w całej diecezji przeznaczony jest na dożywianie dzieci. Informuje też o tym afisz w gablocie. Proszę, aby nabywanie świec nie odkładać na dni tuż przed świętami, gdyż może ich zabraknąć. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.
  7. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Każda rodzina otrzyma również książeczką związaną z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.
  8. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodsze zachęcam udziału w konkursie na najładniejszą szopkę.
  9. W czwartek po roratach spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. W piątek po roratach zbiórka wszystkich lektorów. Spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej w sobotę o godz. 9.30.
  10. Jutro po roratach zapraszam na spotkanie Panie z parafialnego oddziału Caritas.
  11. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Można się bezpłatnie pozbyć następujących elektro-śmieci: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, żelazka, lodówki, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp.  Porządkując swoje domowe gospodarstwo wspieramy potrzeby misyjne Kościoła. W naszej parafii odbiór odbędzie się w piątek 4 grudnia 2015 roku o godz. 13.00. Rzeczy można od rana w piątek przywozić na parking obok zakrystii. Po Mszy św. można zabrać ulotki o tej akcji, są na stoliku.
  12. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, donice z kwiatami na teren poza obręb cmentarza.