1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. O 10.45 wypominki roczne. Po Mszy św. o godz. 8.00 nowenna do Dzieciątka Jezus. Roraty w tym tygodniu o godz. 6.30 rano, w wigilię o godz. 6.30 rano. W tym tygodniu spowiedź jutro cały dzień w Okulicach, we wtorek w Szczurowej
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – szczególny dzień w Roku Liturgicznym, przeżywamy ją zachowując abstynencję od pokarmów mięsnych. W godzinach wieczorowych gromadzimy się w domu rodzinnym wokół stołu wieczerzy wigilijnej, na którym będzie świeca Caritas, opłatki i trochę sianka przykrytego białym obrusem. Przed wieczerzą winna być wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Przy łamaniu opłatkiem składamy gorące życzenia wybaczając sobie i nawzajem wszelkie krzywdy i przykrości. Dary Boże spożywajmy z dziękczynieniem, a po wieczerzy śpiewajmy przy choince kolędy czekając na uroczystą Pasterkę. Pasterka o północy - zgromadźmy się jak najliczniej ciesząc się z narodzenia Bożej Dzieciny. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki, podobnie jak w ubiegłym roku, będą przeznaczone na specjalny Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, który będzie wykorzystany na utrzymanie Domów Samotnej Matki, na pomoc dla dzieci pozbawionych rodzinnego ciepła, oraz na wsparcie dla tych rodzin, które znalazły się w skrajnie trudnych warunkach życiowych.
  3. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach. W czasie „Wyznania Wiary” przyklękamy na słowa: „ ... i za sprawą Ducha św. przyjął Ciało z Maryi Dziewicy...”. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Dzisiaj i aż do czwartku można jeszcze nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty.
  5. W sobotę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Składka na uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i WSD w Tarnowie, te uczelnie katolickie utrzymują się w znacznym stopniu dzięki ofiarom katolików polskich.
  6. Gość Niedzielny świąteczny jest na dwa tygodnie w cenie 7 zł. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc I. Dowolna ofiara min. 2 zł. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarowane bombki choinkowe do stroików.