1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  2. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z dziękczynieniem za wczorajszą beatyfikację w Chimbote w dalekim Peru polskich franciszkanów: ojca Michała Tomaszka i pochodzącego z naszej diecezji (z Zawady) o. Zbigniewa Strzałkowskiego.
  3. We wtorek 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 8.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Na mszę św. o godz. 17.00 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców obu grup celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła, potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy II.
  4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w całym Kościele rozpoczyna się nadzwyczajny Rok Jubileuszowy – Rok Święty Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Kierunki i treści przeżywania tego roku wyznaczył papież Franciszek w bulli Misericordiae vultus. Warto do niej sięgnąć. Jest dostępna m.in. w internecie.
  5. 5. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  6. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach starszych jak i dzieci, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy I, II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
  7. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas. Dochód ze świec w całej diecezji przeznaczony jest na dożywianie dzieci.
  8. 8. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Chryzantemy kładziemy poza ogrodzenie, nie rzucamy do kontenera, pan grabarz będzie je porządkował.
  9. W najbliższą niedzielę przypada 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.
  10. W środę po roratach krótkie spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji Kolędników Misyjnych. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom i młodzieży w przygotowaniu strojów i nauce tekstów.
  11. Jutro po roratach zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów. 1Spowiedź przed świętami będzie u nas 15 XII. Serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty wcześniej, aby w łasce Bożej przeżyć czas Adwentu.
  12. 12. W zakrystii można zakupić kartki świąteczne i kalendarze ścienne.
  13. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Każda rodzina otrzyma również książeczką związaną z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.
  14. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodsze zachęcam udziału w konkursie na najładniejszą szopkę.