1. Dziś w szczególny sposób wyrażamy naszą wiarę, że jest jeden Bóg w trzech osobach, że jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Wiarę w Trójcę Przenajświętszą wyznajemy żegnając się pobożnie, odmawiając modlitwę Chwała Ojcu i Wierzę w Boga Ojca.
  2. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
  3. Witamy dziś w naszej parafii diakona Fabiana, który wczoraj przyjął święcenia diakonatu z rąk biskupa Leszka Leszkiewicza w Ropie k/Gorlic. Diakon Fabian dziękuje wszystkim za modlitwę, szczególnie ministrantom i lektorom za życzenia i modlitwę i lektorom za udział we wczorajszej uroczystości. Życzymy naszemu diakonowi wytrwałości i mocy Ducha Świętego na tej ostatniej drodze do kapłaństwa. Szczęść Boże!
  4. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W Boże Ciało po Mszy św. o 9.00 z procesją Eucharystyczną udamy się do czterech ołtarzy tym razem na Góry. Zapraszam szczególnie na tę Mszę św.! O ofiary na kwiaty prosiłbym również parafian z Wygody i Podszumina, tak jak dwa lata temu ponieważ tam nie przechodzi procesja. Tak jak mówiłem tydzień temu, jeszcze raz proszę o pomoc budującym ołtarze, a także o uporządkowanie i ozdobienie domów i posesji, wzdłuż których będzie szła procesja. Rodzice niech zadbają o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Zapraszam również dzieci pierwszokomunijne oraz z klasy III w strojach komunijnych. Serdecznie proszę, aby byli chętni do zabrania baldachimu, feretronów(dziewczęta), sztandarów i chorągwi, zapraszam również strażaków, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, do feretronów niech przygotują się grupy do zmian także spośród matek, bo wiadomo że są one dosyć ciężkie. Proszę aby na godz. 9.00 przyszli wszyscy ministranci i lektorzy. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne.
  5. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  6. Msze św. jutro, we wtorek i w środę o godz. 18.00 oraz nabożeństwo majowe.. Codziennie przed Mszą św. możliwość spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem. Dziękuję rodzicom i dzieciom z klasy II które w wtorek wzięły udział w Pielgrzymce do Okulic.
  7. Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach zachęca rodziców do zapisu  dzieci 2,5(dwu i pół) letnich i starszych do oddziału przedszkolnego. Dziecko powinno wykazywać pewną samodzielność w zgłaszaniu i załatwianiu swoich potrzeb fizjologicznych. Karty do zapisu dostępne są na stronie internetowej szkoły. Szkoła zaprasza na zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym, które odbędą się 25 V od godz. 9.00 do 13.00.
  8. Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie SP w Niedzieliskach zapraszają wszystkich na  Festyn Rodzinny, który odbędzie się 29 V (niedziela) o godzinie 14.00 na boisku sportowym w Niedzieliskach. W programie między innymi: montaż słowno-muzyczny, zabawy plenerowe, zabawy sportowe
  9. Od 2 V za śp. Józefę KRÓL msze św. gregoriańskie odprawia ojciec Andrzej Szczupał na Białorusi. Od 16 V ks. prałat Stanisław Czachor będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Władysława Strączka.