1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Bóg zapłać diakonowi Fabianowi za głoszone dziś do nas Słowo Boże.
  2. 2. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W najbliższą niedzielę w parafii Strzelce Wielkie odpust ku czci MB Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  3. W dniach 17-25 VII obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów.
  4. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, za tydzień po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów, również na Wisowatkach. Z tej okazji organizacja „MIVA Polska”, działająca przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza akcję wspierania modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy, poprzez zakup dla nich środków transportu. Po Mszach św. będzie można do puszki złożyć ofiarę na ten cel. Każdy kierowca otrzyma okolicznościowy breloczek ze św. Krzysztofem.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Benedykta, opata, patrona Europy, w środę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów naszej diecezji, w sobotę NMP z Góry Karmel.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”  między innymi Obrazek ze świętym Janem Pawłem II z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży 2016. Gdyby ktoś chciał prenumerować "Gościa Niedzielnego" można sie zapisać w zakrystii.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę i piątek o godz. 18.00. w sobotę o godz. 6.30, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano. W środę nowenna do MBNP. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. W lipcu odmawiamy codziennie Litanię do Krwi Najdroższej Chrystusa Pana
  8. Ministrantów i lektorów proszę o solidne pełnienie służby liturgicznej, podobnie jak to miało miejsce w ciągu roku szkolnego. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
  9. 17 sierpnia  wyruszy z Tarnowa XXXIV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: ”Błogosławieni miłosierni”. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Gorąco zachęcam do podjęcia trudu pielgrzymowania.
  10. 15 VII odbiór odpadów wielkogabarytowych. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.