1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 na Wisowatkach.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro święto św. Jakuba Apostoła,  we wtorek św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w piątek św. Marty, w sobotę św. Piotra Chryzologa.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, w środę o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Ministrantów i lektorów proszę także o solidne pełnienie służby liturgicznej, podobnie jak to miało miejsce w ciągu roku szkolnego. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
  6. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty Franciszek. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zapoznajmy się także z programem telewizyjnym – będą transmisje ze spotkań z papieżem Franciszkiem. Zachęcam, by śledzić to historyczne wydarzenie w Telewizji Trwam i Telewizji Polskiej. Wtorek 26 lipiec - 17:00 Msza Św. inaugurująca ŚDM – krakowskie Błonia, Środa, 27 lipca - 16.00 – ceremonia powitania Kraków-Balice; Czwartek,28 lipca- Częstochowa - 10.30 - Msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, Krakowskie Błonia 17.30 – ceremonia powitania;
    Piątek, 29 lipca 2016 - 17.30 - Droga Krzyżowa na krakowskich Błoniach.
    Sobota, 30 lipca 2016 19.30 - czuwanie modlitewne z młodzieżą na Campus Misericordiae w Brzegach;  Niedziela, 31 lipca 2016 - 10.00 - Msza Święta na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Szczegółowy program w Gościu niedzielnym (str.4), na stronie RDN Małopolska, na tablicy ogłoszeń.
  7. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Swoją życzliwość kieruję również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.
  8. 22 VII odszedł do wieczności + Józef ZIARNKO, pogrzeb dziś o godz. 13.00. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...