1. Na błoniach w Brzegach - Campus Misericordiae trwa centralna Eucharystia w ramach ŚDM. Łączmy się duchowo z Papieżem Franciszkiem i pielgrzymami z całego świata, by wypraszać łaskę wiary dla młodych oraz pokój na świecie i w Europie. Dziś kończy się pielgrzymka Ojca Świętego do Polski. Nie zapominajmy o wielokrotnej prośbie papieża o modlitwę w Jego intencji. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Wypominki roczne o 10.15.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek św. Jana Marii Vianneya, kapłana, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. We wtorek o godz. 7.00. W środę Nowenna do MBNP. Będziemy modlić się o trzeźwość w naszej parafii w miesiącu sierpniu. W sobotę msza św. ślubna o godz. 14.00. Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca VIII. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 18.00. Od 17.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. Spowiedź codziennie przed Mszą św. Przypominam szczególnie dzieciom i młodzieży o spowiedzi.
  5. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 na Wisowatkach.
  6. 17 sierpnia  wyruszy z Tarnowa XXXIV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: ”Błogosławieni miłosierni”. Gorąco zachęcam do podjęcia trudu pielgrzymowania. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 VIII o godz. 17.00 w Okulicach.
  7. W dniu dzisiejszym w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Program odpustu na afiszu w gablocie.
  8. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
  9. 9. Miesiąc sierpień jest szczególnym miesiącem w historii naszego narodu: jest to miesiąc tragedii Powstania Warszawskiego, wspomnienie walki z nawałą bolszewicką w 1920 r. i miesiąc zrywu wolnościowego w r. 1980. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polskich, uczyńmy wszystko, aby cały sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie, a nawet abstynencji od napojów alkoholowych.