1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – Matki Bożej Zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę a więc o godz. 7.00 i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż i poświęcenie wieńca żniwnego na sumie. Niech przyniesione przez nas kłosy zbóż będą wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa oraz za to, że nie brakuje nam chleba. Te pobłogosławione wiązanki umieśćmy na ścianach naszych domów, koło krzyża i niech będą one znakiem naszego dziękczynienia za tegoroczne plony i chleb który daje nam Pan.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00 W środę i piątek  o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W środę 17 VIII z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy 34 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w tych dniach w swoich modlitwach o wszystkich pątnikach idących do Tronu Naszej Matki, a zwłaszcza o pielgrzymach z naszej parafii. Przez okres pielgrzymki w czasie każdej mszy świętej będziemy prosić o potrzebne łaski dla tych którzy w czasie pielgrzymki będą przeżywali swoje „rekolekcje w drodze”. Sami też prosimy o modlitwę na pielgrzymim szlaku w intencji parafii. Codziennie na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska będą transmisje nabożeństw, pozdrowienia od pielgrzymów, studio dla duchowych pielgrzymów i podsumowanie dnia w wieczornym studiu pielgrzymkowym. W zakrystii można jeszcze zapisywać się na tzw. Pielgrzymkę duchową aby łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  5. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają następujące wspomnienia: dzisiaj przypada 75 rocznica śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Ten Wielki Męczennik oddał życie za drugiego człowieka. Uczymy się od Niego wierności Chrystusowi, miłości do Matki Najświętszej i do każdego bliźniego, we wtorek św. Stefana Węgierskiego, króla, w środę św. Jacka, założyciela pierwszego klasztoru dominikańskiego w Polsce, w sobotę św. Bernarda, opata cysterskiego, który wywarł ogromny wpływ na Europę.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  7. O przystrojenie kościoła kwiatami proszę kolejne rodziny z Niedzielisk.
  8. Zachęcam wszystkich do szlachetnego gestu, jakim jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu z intencją: o trzeźwość naszego narodu.
  9. Dzisiaj we Wrzępi Dożynki Gminne, które rozpoczną się uroczystą Mszą św. dziękczynną o godz. 14.00 w Kaplicy we Wrzępi. Po części oficjalnej liczne atrakcje. Zapraszamy w imieniu organizatorów.